Стрічка про "Гаррі Поттера" допомогла сценаристам реалізувати ідею про останніх "Месників".

Творці останніх «Месників» дали інтерв'ю про його створення, і з'ясувалося, що їм дуже допоміг «Гаррі Поттер». А ось іншу культову кінокартину їм довелося забути. Адже інакше в блокбастері від Marvel просто зникла б сюжетна лінія, інформує .

З 18 по 22 липня в Сан-Дієго (США) проходив щорічний фестиваль коміксів і популярного мистецтва Comic-Con. Зрозуміло, в ньому взяли участь і люди, які працюють над Кінематографічним всесвітом Marvel, — в тому числі Крістофер Маркус і Стівен Макфілі, американський дует сценаристів і продюсерів. Ці двоє написали сценарії до трьох фільмів про Капітана Америку, і до фільмів «Тор 2: Царство темряви» і «Месники: Війна Нескінченності». І вони ж працювали над останнім фільмом про Месників — «Месники: Фінал».

Під час фестивалю сценаристи дали інтерв'ю для сайту Comicbook, присвяченого коміксам, кіно та іграм. Під час цієї бесіди Маркус і Макфілі розповіли про те, як була придумана сюжетна лінія з подорожами у часі. Виявляється, щоб змоделювати її ідеальну версію, вони звернулися за допомогою до інших культових фільмів.

Макфілі згадує про підготовку до написання сценарію так:

"Ми відразу ж подивилися «Назад в майбутнє» і «Назад в майбутнє 2». Ви явно не розумієте, чому ми це зробили, вірно? Якщо ми збиралися використовувати так звані нормальні правила подорожей у часі, ці фільми дуже важливі."

І сценаристів легко зрозуміти. Серія «Назад в майбутнє», перший фільм якої вийшов ще в 1985 році, стала по-справжньому легендарною. Більшість глядачів ознайомилися з концепцією подорожей у часі саме завдяки їй, і багато інших творів масової культури створювалися на її базі.

  5 жовтня — День Іони і Фоки: історія та традиції свята

"Всі думають, що саме так і працюють подорожі в часі, адже це відмінний фільм, можливо, кращий зі знятих на цю тему. Але якби ми скористалися ним, то кожен раз, коли персонажі роблили б щось в минулому, в майбутньому щось псувалося б. А ми планували шість подорожей у часі. Не було жодних шансів впоратися з цим, це було б просто наростаюче божевілля."

В підсумку Маркус і Макфілі вирішили не слідувати правилам з «Назад в майбутнє», щоб зберегти цілісність оповіді і ускладнити завдання для персонажів «Месників».

"Це [правила з «Назад у майбутнє»] значно полегшило б вирішення проблеми. Вони могли б просто повернутися в минуле, перекинути якусь тарілку з водою, і реальність змінилася б, і ніякого лиха просто не відбулося б. А нам треба було, щоб це була найважча річ з усіх, з якими вони стикалися."

У результаті головним натхненням для дуету сценаристів став третій фільм про хлопчика, який вижив — «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану». У ньому міститься найпривабливіша для Макфілі теорія про подорожі в часі.

"Знаєте, я дуже люблю третій фільм про Гаррі Поттера. Момент, коли камінь розбиває глечик. Ви ще не знаєте, чому це відбувається, але сцена виглядає нормально і не виводить вас із себе. Але потім, коли ти знову повертаєшся до цього, розумієш, що це вони кинули камінь самі в себе. Мені це дуже подобається."

Мова йде про епізод, коли Гаррі, Рон і Герміона сиділи біля Геґріда в хатині в очікуванні ката, який мав стратити Клювокрила. У цей момент Гаррі і Герміона з майбутнього, що потрапили в минуле за допомогою Маховика часу, вичікували зручний момент, ховаючись в городі. Щоб привернути увагу самих себе до людей, які йдуть до хатини, Герміона і запустила камінь у вікно Хагриду.

  25 липня — день Прокла Плакальника: історія, традиції та прикмети свята

Зрозуміло, якби «Месники: Фінал» слідували правилам з «Гаррі Поттера» цілком, це значило б, що у «Месниках» 2012 року під час битви за Нью-Йорк мали б бути присутніми другі версії Халка, Залізної Людини і Капітана Америки. Натомість теорію реалізували лише в останньому фільмі. Макфілі визнає: якби студія була «багатшою за всіх у світі» і якби було відомо, чим скінчиться вся ця історія, вони обов'язково вставили б у перший фільм моменти, які прояснилися б з появою подорожей у часі в «Фіналі».

Маркус каже, що цього «ще» не було, та визнає: всі подібні теорії в кінцевому підсумку перетворюються в головний біль.

"Відразу виникають думки про парадокси, пов'язані з подорожами в часі, і краще не заходити так далеко."