Гавриїл входить в число вищих Ангелів – безсмертних і безтілесних, яких створив Господь раніше людини.

Народне свято Гаврило Літній відзначається 26 липня 2019 року (дата за старим стилем — 13 липня). Православна церква в цей день вшановує Архангела Гавриїла, інформує .

Історія

Архангел Гавриїл — один із семи головних ангелів. Він за Божим повелінням підтримував і надихав пророка Мойсея весь час, поки той писав книгу Буття. Допоміг Данилу здійснити пророцтво про долю іудейського народу. Оберігав родину Ісуса, починаючи з його бабусі — праведної Ганни. Він приніс їй радісну звістку про швидке народження дитини, про яку вона так довго благала Бога. Коли трирічна Марія, донька Ганни та майбутня мати Ісуса, з батьками прийшла в храм для хрещення, Гаврило знаходився поруч з нею. З тієї пори він жодного разу не залишив Марію, поки не завершився її земний шлях.

Гавриїл явився священнослужителю Захарії та пророкував йому про народження сина Івана — майбутнього Хрестителя Божого Сина. Через шість місяців він постав у Назареті перед Дівою Марією зі звісткою про народження сина Ісуса Христа. Він повідав Йосифу Обручнику, чоловіку Богородиці, ким насправді є Син Божий, попередив про задуми Ірода винищити немовлят і повелів бігти з Юдеї в Єгипет.

Коли Ісус перед розп'яттям благав зміцнити дух, той послав Гавриїла на допомогу синові. Після страти посланець постав перед жінками, які несли миро до тіла Христа, і сповістив про радості — воскресіння Учителя і Сина Божого.

Традиції та обряди

Люди продовжують прибирати дозріле зерно та сіно з полів. Ту траву, що ще не висохла, розстеляють на землі, щоб не залишилося ні однієї вологої стеблинки або листочка. В іншому випадку зіпсований пучок може знищити велику частину заготовленого сіна.

  Анастасія Приходько вперше показала обличчя наймолодшого сина

Моляться до Матері Божої про те, щоб вистачило сил завершити всі роботи на землі до настання сезону дощів. Богородиця надихає людей в цей день і допомагає їм впоратися з втомою.

Прикмети та повір'я

  • Яка погода у цей день, такою буде й осіння пора.
  • Дощовий Гаврило — до холодної та сніжної зими.
  • Якщо день ясний, а хмари потемніли, то погода зіпсується. Якщо хмари на очах світлішають, то негоди не буде.
  • Якщо в цей день іде дощ, то, найімовірніше, урожай загине.
  • Граки тримаються зграєю — до ранньої осені.