Гавриїл входить в число вищих Ангелів – безсмертних і безтілесних, яких створив Господь раніше людини.

Народне свято Гаврило Літній відзначається 26 липня 2019 року (дата за старим стилем — 13 липня). Православна церква в цей день вшановує Архангела Гавриїла, інформує .

Історія

Архангел Гавриїл — один із семи головних ангелів. Він за Божим повелінням підтримував і надихав пророка Мойсея весь час, поки той писав книгу Буття. Допоміг Данилу здійснити пророцтво про долю іудейського народу. Оберігав родину Ісуса, починаючи з його бабусі — праведної Ганни. Він приніс їй радісну звістку про швидке народження дитини, про яку вона так довго благала Бога. Коли трирічна Марія, донька Ганни та майбутня мати Ісуса, з батьками прийшла в храм для хрещення, Гаврило знаходився поруч з нею. З тієї пори він жодного разу не залишив Марію, поки не завершився її земний шлях.

Гавриїл явився священнослужителю Захарії та пророкував йому про народження сина Івана — майбутнього Хрестителя Божого Сина. Через шість місяців він постав у Назареті перед Дівою Марією зі звісткою про народження сина Ісуса Христа. Він повідав Йосифу Обручнику, чоловіку Богородиці, ким насправді є Син Божий, попередив про задуми Ірода винищити немовлят і повелів бігти з Юдеї в Єгипет.

Коли Ісус перед розп'яттям благав зміцнити дух, той послав Гавриїла на допомогу синові. Після страти посланець постав перед жінками, які несли миро до тіла Христа, і сповістив про радості — воскресіння Учителя і Сина Божого.

Традиції та обряди

Люди продовжують прибирати дозріле зерно та сіно з полів. Ту траву, що ще не висохла, розстеляють на землі, щоб не залишилося ні однієї вологої стеблинки або листочка. В іншому випадку зіпсований пучок може знищити велику частину заготовленого сіна.

  Леся Нікітюк наробила шуму в Інстаграмі новими фото

Моляться до Матері Божої про те, щоб вистачило сил завершити всі роботи на землі до настання сезону дощів. Богородиця надихає людей в цей день і допомагає їм впоратися з втомою.

Прикмети та повір'я

  • Яка погода у цей день, такою буде й осіння пора.
  • Дощовий Гаврило — до холодної та сніжної зими.
  • Якщо день ясний, а хмари потемніли, то погода зіпсується. Якщо хмари на очах світлішають, то негоди не буде.
  • Якщо в цей день іде дощ, то, найімовірніше, урожай загине.
  • Граки тримаються зграєю — до ранньої осені.