Актуальні новини

Український борщ внесли в національний список нематеріальної культурної спадщини

Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України внесла український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомив відомий кулінарний експерт, шеф-кухар і телеведучий Євген Клопотенко.

«Вперше в історії України борщ офіційно зареєстрований у Нацпереліку нематеріальної культурної спадщини», – написав Клопотенко у Facebook в середу, 7 жовтня.

Внесення борщу до цього переліку він домагався впродовж 1,5 року, створивши громадську організацію «Інститут культури України». Після цього Клопотенко відправив свою команду в борщову експедицію по всій країні. Учасникам експедиції було необхідно зібрати родинні рецепти борщу з усіх куточків країни.

Зі слів кулінарного експерта, паралельно він пройшов 12 етапів підготовчої роботи зі збору та затвердження документації, які тривали понад рік.

«Вчора я взяв 5 літрів борщу, прийшов з ним в Експертну раду, поставив каструлю на стіл та сказав, що саме це ми повинні підтримати сьогодні. Дві с половиною години дискусії і [рішення про включення експертна рада прийняла] одноголосно», – розповів Клопотенко.

Як зазначили у Міністерстві культури та інформаційної політики, включення борщу до нацпереліку нематеріальної спадщини важливий крок в рамках підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Цей крок також реалізовуватиме організація Клопотенка.

До слова, у переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО є, наприклад, неаполітанська піца і Косівська мальована кераміка.

Сам Клопотенко додав, що росіяни часто видавали борщ за свою страву. Цей факт і змусив його домагатися включення борщу до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини.

  Нова обраниця Едгара Камінського вперше розповіла про їхній роман

Залишити відповідь