Актуальні новини

Гендиректор BBC звільнився через сюжет про педофілію, в якому підозрювався один із британських чиновників

Генеральний директор BBC Джордж Ентуїсл подав у відставку на тлі скандалу, що розгорівся в Британії після виходу в ефір чергового випуску програми Newsnight, повідомляє BBC.
У ньому один із постраждалих від педофілів розповів, що в розбещенні вихованців дитячого будинку в Уельсі брав участь один із високопоставлених членів британської Консервативної партії. Ім’я політика в програмі не називалося, проте згодом у ЗМІ з’явилися чутки про те, що мова йшла про лорда Алістера Макелпайне. Він свою причетність до випадків педофілії категорично спростував.
Джордж Ентуїсл вибачився перед лордом Макелпайном і пояснив, що не бачив сюжет до виходу в ефір. “У зв’язку з тим, що генеральний директор є також головним редактором і, зрештою, несе відповідальність за зміст всіх програм, з урахуванням неприйнятних журналістських стандартів у програмі Newsnight, показаній у п’ятницю, 2 листопада, я вважаю справою честі подати у відставку з поста генерального директора”, – йдеться в заяві Ентуїсла.
За його словами, журналістами Newsnight були допущені серйозні помилки, що є прикладами “неприйнятної низькопробної журналістики”. Водночас, як заявив Джордж Ентуїсл, він переконаний, що на BBC продовжує працювати безліч талановитих і чесних людей. Як очільник корпорації Джордж Ентуїсл пропрацював менше двох місяців. Оголошено, що його обов’язки тимчасово виконуватиме Тім Дейві, директор BBC Worldwide.
Голова Опікунської ради BBC лорд Крістофер Паттен, який стояв під час заяви Ентуїсла поруч з ним, зазначив, що той вчиняє гідно, і назвав події суботнього вечора одними із найсумніших в його публічному житті. Вчинок гендиректора BBC визнала гідним британський міністр у справах культури, ЗМІ і спорту Марія Міллер, яка заявила, що він прийняв правильне рішення в настільки сумній ситуації.
Ведучий Newsnight Джеремі Паксман висловив гіркий жаль з приводу відставки Ентуїсла, сказавши, що його підвели “боягузливі і некомпетентні люди”. “Реальна проблема полягає у рішенні BBC … уникати ризикованих дій, призначаючи (на ключові посади) слухняних людей. Потім проблема тільки посилилася, коли бюджети програм були сильно скорочені, з одночасним роздуванням менеджменту. Так ми прийшли в результаті до того, що маємо з Newsnight “, – сказав Паксман.
Мова в програмі Newsnight, показаної 2 листопада, йшла про вихованців дитячого будинку в Уельсі, що зазнавали в 1970-80-х роках сексуального насилля. Про це розповів колишній вихованець дитячого будинку, який заявив, що одним із гвалтівників був високопоставлений політик з Консервативної партії, не називаючи його імені. Раніше Ентуїсл розпорядився почати внутрішнє розслідування. Депутати британської Палати громад заявили з цього приводу, що BBC необхідно бути обережнішими у перевірці фактів, щоб не втратити довіру з боку суспільства.
Нагадаємо, що в жовтні програма Newsnight опинилася в центрі іншого скандалу: з’ясувалося, що її редактор Пітер Ріппон випустив у ефір сюжет про особисте життя телеведучого Джиммі Севіла, посмертно запідозреного в педофілії. Цей сюжет мав вийти ще наприкінці минулого року, незабаром після смерті Севіла. Однак Ріппон тоді вирішив зняти репортаж з ефіру. Для розслідування інциденту BBC створила незалежну комісію на чолі з колишнім головою Sky News Ніком Поллардом. На час розслідування Пітер Ріппон був усунений від своїх обов’язків. За даними Скотленд-Ярду, Джиммі Севіл, який протягом багатьох років був впливовою фігурою у світі британської поп-музики, міг бути причетний до 300 епізодів сексуального насильства. Слідчі кажуть, що найчастіше жертвами Севіла ставали неповнолітні дівчата, проте перевіряються також заяви двох чоловіків, які стверджують, що в дитинстві піддалися домаганням з боку ведучого.
Джерело: РБК-Україна

  У Єгипті знайшли дві гробниці часів Римської імперії

Залишити відповідь