Актуальні новини

Голова Бундестагу застеріг від впливу РФ на вибори до німецького парламенту

Голова Бундестагу Вольфґанґ Шойбле застеріг від небезпеки спроб інших держав вплинути на громадську думку та вибори до німецького парламенту, які відбудуться 26 вересня 2021 року.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Deutsche Welle.
На думку Шойбле, яку він висловив у інтерв’ю інформагенції dpa, опублікованому в суботу, 26 червня, небезпека такого впливу доволі велика. “Ми знаємо, що можна зробити за допомогою фейкових новин. Нам відомо з досвіду минулих виборів у інших державах, що триває справжня пропагандистська війна”, – констатував політик.
Шойбле занепокоєний, зокрема, тим, що велика частина населення Німеччини частково або переважно користується інформацією з іноземних медіа попри те, що ці люди добре інтегровані в Німеччині. Він уточнив, що це легітимно, а потім навів приклад російського державного мовника RT (колишній Russia Today), який “цілком очевидно навіть близько не відповідає принципам свободи медіа”. Таким чином “стан свободи слова в таких країнах, як Росія або Туреччина, впливає на виборців у Німеччині”, – пояснив політик.
На запитання, як цьому протидіяти, Шойбле визнав, що на рівні суспільства це непросто. Він вважає, що певну користь могла б принести просвітницька робота щодо небезпек маніпуляції та пропаганди, яку могли б проводити впливові російськомовні блогери в соцмережах.
“Вільна демократія теж не беззахисна. За всього нашого бажання кращої співпраці з Росією ми повинні постійно доносити це до тамтешніх відповідальних осіб, включно з президентом”, – вважає політик.
Для протидії кампаніям з дезінформації всередині Німеччини слід робити ставку на інформацію, довіру та силу критичної дискусії, переконаний Шойбле.
78-річний Вольфґанґ Шойбле планує брати участь у наступних виборах до Бундестагу.

  Дочка Алсу пожартувала над Леді Гагою і заспівала її хіт

Залишити відповідь