Як розгорнути серветку, чому не можна відмовлятися від келиха вина і що робити, якщо впустили вилку на підлогу.

Незнання точної назви та призначення не найбільш основних столових приборів не робить вас невігласом. Але є правила поведінки за столом, які необхідно знати кожній вихованій людині, інформує Ukr.Media.

Ось кілька важливих порад щодо столового етикету.

Знайте своє місце

Столовий етикет починається відразу, як тільки ви увійшли в приміщення. Якщо на столі немає карток з іменами гостей, уточніть в організаторів заходу, де ви можете розташуватися.

Стілець слід займати не повністю і не сидіти на краю — займайте три чверті сидіння.

Сумку ставлять поруч з собою або за спину на сидіння. На підлозі вона може перешкодити офіціантові або вашому сусідові, а на сидінні завжди буде під рукою, якщо потрібно дістати телефон або дзеркало.

На столі немає місця для сторонніх предметів

Стіл тільки для приборів, тому на ньому не повинно бути нічого, що не має відношення до вечері. Класти телефон на стіл доречно в одному випадку — якщо чекаєте важливого дзвінка по роботі. Про це варто обов’язково попередити співрозмовника або сусідів по столу і вибачитися за таку нетактовність.

Помада на келиху — поганий тон

Бруднити помадою келих і інший посуд неестетично, тому краще всього видалити її перед тим, як візьметеся до їжі. Помаду не можна стерти полотняними серветками, тільки паперовими. Найзручніше буде зробити це заздалегідь у вбиральні.

Використовуйте мову серветок

Серветка потрібна не тільки для гігієни, це теж спосіб спілкування мовою етикету.

Під час обіду серветку потрібно розташувати на колінах, згорнуту навпіл. Якщо ви на урочистій вечері, розгортайте серветку повністю і покривайте коліна.

  Меган Маркл схудла після різдвяних канікул в Канаді

Коли вам треба вийти з-за столу, варто просто сказати: «Я зараз повернуся», — без пояснень про дамську кімнату і «припудрити носик». Те, що ви ненадовго відлучилися, можна показати і серветкою — залишивши її на сидінні.

На стіл серветку кладуть тільки в завершенні вечері. Так ви даєте зрозуміти, що більше за стіл не повернетеся.

Ніколи не відмовляйтеся від напою

Відмовлятися від аперитиву негарно, навіть якщо ви за кермом або на антибіотиках. Пропозиція напою — жест ввічливості з боку господаря, який не можна залишити без уваги. Подякуйте і зробіть хоча б один ковток, тим більше, що аперитив не має високих градусів.

Келих для вина або шампанського потрібно тримати за ніжку, спираючись мізинцем на дно, або тільки за дно — це складніше. Найбільш стійкий спосіб — затиснути ніжку між вказівним і середнім пальцями і притримувати зверху великим. Звертайте увагу, щоб кут нахилу був не надто сильним, тоді ви не цокнете себе або сусіда.

Не говоріть про те, що вам не можна їсти

Про дієту, алергію та проблеми зі здоров’ям за столом говорити не прийнято. Якщо у вас є якісь обмеження щодо страв — заздалегідь попередьте про це господарів. Також непристойно з’ясовувати, як було приготовлено страву, питати, з глютеном хліб або без, і виражати інші капризи.

Знайте мову приборів

Прилади, як і серветки, теж спосіб спілкування, цього разу з офіціантом.

Запам’ятайте, що як тільки ви взяли прибор зі столу і почали їсти, більше класти його на стіл не потрібно. Якщо ви ще їсте і хочете потягнутися за келихом, складіть прибори в тарілку навхрест.

Закінчили їсти, покладіть прибори разом на одній стороні тарілки — офіціант зрозуміє, що страву вже можна забирати.

  ''Вагітна?'': Дорофєєва заінтригувала фанатів новим фото

Не піднімайте те, що впало зі столу. Слід почекати офіціанта і попросити його замінити прилад.

Спілкування з офіціантом повинно проходити непомітно

Ні в якому разі не варто махати руками і кричати «молодий чоловік», щоб покликати офіціанта. Дочекайтеся, коли він сам підійде, щоб привернути увагу, максимум можете подивитися або повернути голову в його бік. Якщо у вас є якісь претензії до страви або інші проблеми, про них потрібно пошепки повідомити офіціанту, а не ділитися з усіма гостями.