Актуальні новини

У США помер легендарний рок-гітарист Едді Ван Хален

Один із засновників популярної в 1980-х роках хард-рок групи Van Halen, Едді ван Хален, помер після довгої боротьби з раком горла у віці 65 років.

«Не можу повірити, що мені доводиться писати це, але мій батько, Едвард Лодевійк Ван Хален, сьогодні вранці програв довгу і важку битву з раком», – написав син музиканта Вольфганг Ван Хален в Twitter у вівторок, 6 жовтня.

Едді Ван Хален народився в 1955 році в Амстердамі. Виріс в Пасадені, штат Каліфорнія (США). В 1974 році разом з братом Алексом, басистом Майклом Ентоні і співаком Девідом Лі Ротом сформував однойменну рок-гурт.

В 1978 році група увірвалася на рок-сцену зі своїм однойменним дебютним альбомом, який в кінцевому підсумку був проданий тиражем більше 10 млн копій.

відео VHTelevision

У 1980-і роки Van Halen були однією з найпопулярніших грум важкого року, їх шоу як правило супроводжувалися яскравими виступами у стилі глем-року. Загалом гурт продав більше 80 млн платівок по всьому світу, з них 5 альбомів отримали статус мультиплатинових.

Едді Ван Хален вважається одним з кращих гітаристів всіх часів. Зокрема, він популяризував техніку теппінгу – гри на гітарі за допомогою ударів по струнах пальцями обох рук.

Крім участі в групі Van Halen, Едді співпрацював з іншими артистами – Брайаном Меєм (Queen), Джином Сіммонсоном (Kiss) і Стівом Люкатером (Toto). Також Ван Хален виконав гітарну партію у пісні Майкла Джексона Beat It.

Ван Хален страждав від болю в суглобах. В 1999 році переніс операцію на стегні, а в 2000-му йому видалили частину язика через рак. У нього залишилася дружина і син.

  Регіна Тодоренко розповіла про материнство, кар'єру і подружнє життя

Залишити відповідь