Актуальні новини

Як вести себе нехрещеним в православній церкві

Багато нехрещених люди побоюються заходити в православний храм, думаючи, що можуть порушити якісь суворі правила і зачепити почуття віруючих і служителів.

Насправді, правил не так багато і не такі вже вони строгі, як може здатися недосвідченій людині, інформує .

Чи можна бути присутнім нехрещений на службі

Перш за все, потрібно чітко усвідомити: ПЦ не забороняє відвідування православного храму не тільки нехрещеним людям, а й атеїстам, агностикам і представникам будь-яких інших конфесій. Будь-який бажаючий може зайти до церкви навіть під час служби.

Єдиний виняток: згідно з церковними канонами, нехрещеній людині не можна бути присутньою на Літургії, а якщо точніше, то саме на тій її частині, яка називається «літургією вірних» і до самого закінчення Таїнства Євхаристії. Починається ця частина словами: «Еліца вірні, ще в мирі Господу помолимось…»

Але навіть це правило не таке суворе, тому що якщо людина все-таки зайде в момент Таїнства в храм через незнання, якимось чином її карати або засуджувати ніхто не буде.

Якщо нехрещеній людині хочеться побувати на службі, то робити це краще в другій половині дня: вечірня служба починається зазвичай о 16:00. Обмежень по її відвідуванню немає.

Що можна і чого не можна робити в церкві нехрещеній людині

В церкві не можна шуміти, бігати, штовхатися і просто вести себе нешанобливо по відношенню до інших людей.

Чоловікам не варто заходити в православний храм в шортах, а жінкам – у міні-спідницях або подібних відвертих нарядах в силу недоречності. При цьому дівчатам і жінкам необхідно покрити голову хусткою, шарфиком, капелюшком, а чоловікам при вході в храм, навпроти, потрібно зняти головний убір. Нехрещеній людині також не слід брати участь в церковних таїнствах, куштувати просфорки або пити святу воду, а також намагатися зробити якісь магічні обряди.

  The New York Times випустив новий документальний фільм про Брітні Спірс

При цьому навіть нехрещена людина може молитися в церкві Богу, прикладатися до образів, ставити свічки і подавати записки за хрещених родичів. При цьому за нехрещених родичів, як живих, так і покійних, згідно з канонами, молитися слід тільки вдома. Накладати на себе хрест, тобто хреститися, в церкві перш прийняття хрещення не прийнято.

Однак якщо все-таки, знову ж через незнання, людина зробила щось не так – невірно перехрестилася, якось не так повернулася або прийшла не в тому одязі, служителі або парафіяни можуть зробити ввічливе зауваження або висловити свою рекомендацію, але не більше того. Боятися цього точно не варто. Досить елементарної загальноприйнятої шанобливої поведінки і розуміння.

З серйозними питаннями варто звертатися до священнослужителя, дочекавшись, коли він звільниться після служби, краще також у вечері. Як правило, у великих храмах священики часто затримуються саме для того, щоб відповісти на питання прихожан і тих, хто хотів би прийняти хрещення, але не знає, як це зробити.

Залишити відповідь