Актуальні новини

Як відзначають жіночий день у різних країнах світу

Є країни, в яких 8 березня святкують досить яскраво і гучно.

У 1910 році в Копенгагені відбулася 2-я Міжнародна конференція працюючих жінок, на якій лідер жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала відзначати Жіночий день щорічно в кожній країні в один і той же день – 8 березня, інформує .

Метою цього свята Цеткін назвала боротьбу жінок за свої права. Цікаво, що ідея проведення Міжнародного жіночого дня – 8 березня вперше виникла саме на початку 20 століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії і потрясінь, демографічного буму і появи радикальних ідеологій.

Хоча, існує думка, що перший в історії «марш порожніх каструль» текстильщиць Нью-Йорка, що пройшов 8 березня 1857 року, став однією з передумов святкування Міжнародного жіночого дня. Офіційний статус «Міжнародного жіночого дня» це свято набуло в 1975 році за рішенням ООН.

Білорусія

У Білорусі (як кажуть місцеві жителі) свято 8 березня починається ввечері сьомого і, судячи з вечірніх міських вулиць напередодні свята, відзначають його переважно чоловіки. Але в будь-якому разі, всі жінки Білорусі чекають квітів і, звичайно ж, привітань з 8 березня. У Білорусі цей чудовий день є ще і офіційним вихідним, що особливо радує жителів. Привітати з 8 березня білоруською мовою можна так: Віншую з жаночим днем!

Казахстан

До Міжнародного жіночого дня всі чоловіки Казахстану готуються ґрунтовно, плануючи або потайки дізнаючись який подарунок на 8 березня подарувати матері, дочці, тітці, бабусі, коханій дівчині або дружині. Цей день є вихідним днем. У Казахстані в більшості випадків Міжнародний жіночий день асоціюється зі святом матерів, тому подарунок насамперед буде мамі.

У всіх організаціях незалежно від форм власності милих дам з 8 березня вітають колеги, організовуються і проводяться корпоративні вечірки, на державному рівні вшановують у більшості випадків «ділових жінок», роблять святкові заходи для багатодітних жінок, в честь Міжнародного дня жінок виявляється адресна благодійна допомога всім жінкам-інвалідам та багато іншого. Казахською мовою привітання з 8 березня (з перекладом) звучить так: Äyelder künine quttıqtaymız!

  25 листопада – Іван Милостивий (Сніговий): історія, традиції та прикмети свята

Туркменія

Знаменним святом у цьому році стане 8 березня для мешканок Туркменії – їх чекає комплімент від держави. У 2017 році, згідно з розпорядженням Гурбангули Бердімухамедова, на 8 березня жінкам Туркменії подарують по $11. Подарунок отримають всі жінки, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях Туркменії, незалежно від форми власності.

Крім того, президентські подарунки до 8 березня отримають жінки Туркменії, які отримують пенсію та державні допомоги, які навчаються в аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі, слухачки академії держслужби, студентки, школярки і вихованки дитячих садків.

Польща

Гвоздики дівчатам та жінкам на 8 березня в Польщі тепер дарують рідко. У моді інші квіти та інші способи відпочити – на мітинги теж давно ніхто не ходить. Але Міжнародний жіночий день залишається приводом для зустрічей і надання уваги дамам різного віку. Але все-таки вихідного дня у Польщі немає. Вони всі дружно йдуть до школи, на роботу чи у своїх справах і тільки ввечері за святковою вечерею можуть привітати з 8 березня улюблених жінок.

В'єтнам

Напевно, найбільше вражає серйозність святкування 8 Березня у В'єтнамі. А все тому, що ще дві тисячі років тому там відзначали День пам'яті сестер Чинг, які мужньо захищали свою Батьківщину. Сьогодні ж це вшанування припадає на свято 8 Березня. Значний стаж свята – 2 000 років. Звичайно ж, і святкування повинне бути відповідним.

Куба

Чимале значення має святкування 8 Березня для кубинців. На острові Свободи – це особливий день. Це не просто ще одне свято з низки свят, коли можна не ходити на роботу, а у вазочці буде в'янути черговий букетик. 8 Березня на Кубі наповнене особливим змістом, в повітрі витає дух революції і свободи. Ми вже стали забувати, що революція – справа жіноча. А ось на Кубі шанують традиції і вдаються до святкування 8 березня воістину з революційним запалом.

  Володимир Остапчук показав фанатам, що подарував своїй новій дружині на весілля

Уганда

Міжнародний жіночий день в Уганді пов'язаний з віковими традиціями народів. Легенда місцевих жителів про 8 березня ґрунтується на тому, що колись одна з жінок, дерев'яним товкачем, яким подрібнювала варений коренеплід, вдарила бога (за якусь образу). З тих пір долею жінки стала африканська червона земля і дефіцитна тут вода. Аістоти, які населяють воду, це переважно змії, стали символом жінок.

Згідно з повір'ями місцевих, найбільш значущі жіночі таємниці, лежать на річковому дні, і обковані їх сльозами, соленими, як море. Тому багато жінок Уганди, продовжуючи традиції, купаються голяка, сподіваючись отримати відповіді на запитання, які їх хвилюють, давно покинули світ прародительок.

В це свято, 8 березня, жінки надягають безліч прикрас, влаштовують танці і мають можливість нарешті забути про свої проблеми. В Уганді проходять різноманітні концерти та фестивалі, які утворюють єдину програму «Джанджоби».

Японія

В Японії у жінок цілих два свята у березні. Перший – Хіна Мацурі, який відзначають 3 березня, а другий – свято дівчаток і цвітіння персика. А ще 14 березня теж є жіночим днем, і символізує він "Білий день". За традицією подарунки і вітання в цей день приймають тільки ті жінки, які подарували що-небудь своїм коханим на день Святого Валентина.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь