Традиції і обмеження у використанні святої води.

Як вмиватися святою водою правильно, з користю для здоров’я і не порушуючи канонів? Є ряд особливостей і обмежень, які слід знати, використовуючи святу воду. Ні в якому разі не можна застосовувати цю святиню як звичайну воду з-під крана: не варто розливати, розхлюпувати чи допускати падіння бризок на підлогу і предмети інтер’єру, інформує Ukr.Media.

Особливості використання святої води для вмивання

Якщо і вмиватися святою водою, то робити це потрібно дуже акуратно.

Сама процедура мало нагадує звичне вмивання обличчя і виглядає наступним чином:

  • трохи свяченої води набрати в жменю;
  • не мити, а тільки протирати шкіру обличчя;
  • намагатися не пролити жодної краплі.

Важливо розуміти, що позбавити від негативу чи недуги такий ритуал не зможе: його значення в іншому — спроба стикнутися з незвичайною рідиною, дарована Всевишнім людині. Точно так само не слід пробувати знімати вроки дітям з допомогою такого вмивання: священнослужителі запевняють, що це не допоможе. Мета вмивання святою водою тільки одна — це долучатися до Божої благодаті.

Традиції і обмеження у використанні святої води

Заборонено мити підлогу або використовувати святу воду для будь-якого виду прибирання приміщення. Якщо в будинку залишилося трохи торішніх запасів води, то її треба вилити не в умивальник, а на тому місці на вулиці, де не ходять люди. Якщо такої можливості немає, то цілком підійде горщик з вазоном.

  1. Не можна використовувати святу воду для проведення магічних ритуалів, а бажаючи очистити житло від скверни, людина має лише окропити кімнати невеликою кількістю святої води.
  2. Якщо хрестик куплений не в храмі, знайдений або подарований, то його рекомендується або віднести в храм, де священник посвятить його за всіма правилами, або зробити це самому з допомогою окроплення святою водою.
  3. Не бажано застосовувати святу води для створення різних напоїв, таких як чай, кава або компот. Відповідно і кип’ятити її потреби ніякої немає. Після освячення вона сама по собі стала особливою і може бути використана тільки за своїм прямим призначенням, в богоугодних цілях, а не в побутових.
  Шість журналістів було затримано під час пікетів біля будівлі ФСБ на Луб'янці

Святою водою можна:

  • пити натщесерце;
  • вмиватися;
  • окропляти житло і різні предмети.

Не тільки та вода, що була набрана в місці зіткнення з хрестом на свято Богоявлення, вважається святою. Якщо її додати в звичайну воду, то вона не втратить своїх властивостей. Вчені не можуть пояснити цей феномен, але підтверджують, що структура святої води повністю відрізняється від звичайної. І якщо вона потрапляє у звичайну воду, то хоч і змішується, але робить цю воду такою ж унікальною.