Актуальні новини

Єпіфаній розповів про реформи та “дрес-код” в ПЦУ

Людина, яка вперше переступила поріг храму, не повинна зазнавати перешкод.

Служителям церкви не варто чинити перешкод людям, які вперше перетинають поріг храму, навіть незважаючи на їх зовнішній вигляд, заявив предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній, інформує .

При цьому людина, яка вперше переступила поріг храму, не повинна зазнавати перешкод, які іноді ставить старше покоління, підкреслив він.

"Наприклад, що жінкам обов'язково потрібно бути в хустці і мати певний вид. Ми повинні стати ближче до людей. Звичайно, ми вшановуємо ці традиції, ми не будемо їх порушувати. Але я стою на позиції, щоб ми не чинили перешкод людям, які вперше переступають поріг храму. Ми повинні бути відкритими і прийняти людини в тому вигляді, в якому вона приходить. Тобто, якщо вона прийде вперше, потім прийде і другий, і третій раз, вона зрозуміє та усвідомить, що в такому вигляді недоречно відвідувати храм. Але якщо ми поставимо цю перешкоду на першому кроці, людина ніколи вже не захоче прийти у храм", – сказав Епіфаній.

Він також підкреслив, що має реформаторську позицію щодо питання про перенесення деяких церковних свят.

"Ми будемо поступово, тверезо, втілювати певні реформи в життя церкви. Це не відбуватиметься швидкими темпами. Але я вірю, що навіть у питанні календаря, який теж не є догмою, ми можемо приймати відповідні зміни. Як тільки побачимо, що суспільство готове до цих змін. Але це поки що не актуально. Ми повинні проводити просвітницьку роботу, пояснювати, щоб український народ розумів, що календар – це не догма. Але потрібно ще багато попрацювати в цьому напрямку", – додав митрополит.

  Кім Кардашьян схоже розлучається з Каньє Уест

Залишити відповідь