В цей день дівчата, які мріяли бути красивими і білошкірими, з ранку вмивалися калиновим соком.

Народне свято Калинник відзначається 11 серпня 2019 року (за старим календарем — 29 липня). У цей день вшановується пам'ять старого мученика Каллініка Кілікії, інформує .

Він жив у кінці III — початку IV століть. Був родом з міста Кілікії. Батьки виховали його в християнській вірі. По досягненні зрілості Каллінік, бачачи, скільки навколо заблудших душ, вирішив стати проповідником і навчити їх жити, як радив Христос. Чимало міст і сіл він обійшов. Багатьом відкрив істинного Бога.

Галатійське місто Анкір зустріло його недружелюбно. Він був схоплений і засуджений правителем Сакердоном, ненависником християнства. Спершу Каллініка піддали побиттю римськими бичами. Після цього його ноги одягнули в чоботи з цвяхами, забитими всередину, і погнали в Гангр для спалення. Стояла спека, і незабаром воїни, знемагаючи від спраги, попросили Каллініка помолитися своєму Богові, щоб той послав їм води. Всевишній почув прохання мученика і відкрив джерело в камені поблизу дороги. Після прибуття на місце страти Каллінік востаннє помолився Богу і сам ступив у піч. Після того, як вогонь затих, всім стало неушкоджене тіло святого, яке християни змогли забрати і гідно поховати.

Традиції та обряди

До цього дня вже нерідко починаються ранкові заморозки. Селяни молилися святому Каллініку з проханням зберегти врожай.

Птахи готуються до перельоту в теплі країни.

В народі свято відзначають пирогами з калиною. Звідси ще одне його назва — «Калина». Дана ягода якраз дозріває до цього дня. Її вважають символом цнотливої краси. Гіркий смак ягідки порівнюють з гіркою долею дівчини, відданої насильно заміж.

Прикмети

  • Якщо у цей день зранку туман — варто приберегти місце в засіках для вівса і ячменю.
  • Якщо достиглий овес вдруге зазеленіє — це до дощової осені.
  • Якщо ягоди та горіхи вродили, а грибів мало — чекай сніжну зиму та студену.
  BookForum у Львові вперше відбудеться в онлайн-форматі