Актуальні новини

Кам’яна статуя з львівського парку «Високий замок» стане експонатом виставки Павла Гудімова

У п’ятницю, 17 липня, з парку Високий Замок у Порохову вежу перевезли кам’яну статую. Її долучать до експонатів виставки «Лабіринти ЛКСФ». Фігуру жінки поблизу ресторану «Високий Замок» випадково побачив Павло Гудімов. Тепер вона стане одним із експонатів виставки, що репрезентує художню кераміку, скло, монументальне мистецтво – вироби, які були створені за понад 50-літню історію діяльності кераміко-скульптурної фабрики, що розташована на вул. Мучній у Львові.

«Гуляючи якось парком «Високий замок», в кущах ми знайшли цю фігуру, почали з’ясовувати, що це за фігура, хто автор, коли вона тут з’явилася. Знайшли свідків, які нам чітко розказали, що це є технологія скульптури ЛКСФ (Львівської кераміко-скульптурної фабрики – ред.)», – розповів автор ідеї та куратор проекту Павло Гудімов.

Після консультацій з експертами стало зрозуміло, що фігуру могли зробити саме на кераміко-скульптурній фабриці на початку 60-х років минулого століття. Її вага приблизно 400 кг. Автор роботи наразі залишається невідомим.

Раніше статую біля ресторану встановив власник закладу. Зараз із його згоди її перевезли до Порохової вежі, де власне і відбуватиметься виставка «Лабіринти ЛКСФ», яка відкривається 21 липня. Там демонструватимуть вироби, створені колись на Львівській кераміко-скульптурній фабриці. Куратор виставки Павло Гудімов закликає львів’ян приносити на виставку експонати ЛКСФ із власної колекції. Збиратимуть їх у Пороховій вежі.

«У кожній хаті у Львові є якийсь предмет ЛКСФ, але люди, може, не знають, що означають ці чотири літери на вазочці чи тарілці», – каже Павло Гудімов.

Виставка триватиме три місяці. До слова, паралельно відбуватимуться виставки в львівському арт-центрі «Я Галерея» та онлайн-лекторій. У експозиції «Я Галерея» будуть представлені персональні виставки митців, що працювали на ЛКСФ — Зеновія Флінти, Уляни Ярошевич та Ігоря Ковалевича.

  7 серпня — Успіння праведної Анни: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь