Актуальні новини

Кінокомпанія «Кварталу-95» за рік збільшила доходи в Росії

Російська компанія «Грин Филмс», співзасновником якої до весни 2019 року був Володимир Зеленський, а досі є перший помічник президента Сергій Шефір, збільшила прибутки, йдеться в матеріалі програми журналістських розслідувань «Схеми».

Журналісти проаналізували дані бухгалтерського балансу за 2020 рік, які компанія опублікувала на російському Державному інформаційному ресурсі бухгалтерської (фінансової) звітності.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1518278 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1518278{
margin: 0!important;
}
}

У 2020 році компанія збільшила свій дохід майже на 16% у порівнянні з 2019-м, і отримала 55,8 млн російських рублів (майже 772 тис. доларів США). З них майже 32 млн рублів (понад 440 тис. доларів) компанія отримала з роялті та ліцензійних виплат. Збільшення продажів у «Грин Филмс» анонсували у попередньому річному звіті.

При цьому, як вказала «Грин Филмс» у своїй звітності, фірма отримала на 50% більше грошей від роялті та інших ліцензійних виплат, ніж у 2019 році.

Компанія також продовжила розраховуватися з кредиторами, і у 2020 році зменшила свій борг ще на 18%, до майже 139 млн рублів (1,9 млн доларів). Це може свідчити про те, що у компанії не збираються згортати діяльність, а навпаки – дотримуються обіцянок перед кредиторами, щоб продовжувати роботу, припустили автори матеріалу.

В той же час, ґрунтовних пояснень до бухгалтерської звітності з причинами збільшення доходів та планами на наступний рік, на відміну від 2019-го, фірма в письмовому вигляді не надала.

Сергій Шефір не відповів на прохання журналістів прокоментувати причини зростання доходу російської фірми, де він є співзасновником через кіпрську компанію.

Як відомо, на початку 2019 року журналісти «Схем» з’ясували, що Володимир Зеленський і його бізнес-партнери мають компанії у Росії, попри запевнення тоді ще кандидата у президенти про закриття бізнесу в 2014 році. Журналісти знайшли три російські фірми, які займаються виробництвом кінофільмів і телевізійних програм: «Вайсберг Пикчерс», «Платинумфильм» і «Грин Филмс». Засновник усіх трьох компаній – зареєстрована на Кіпрі Green Family Ltd, кінцевим бенефіціаром якої був вказаний Володимир Зеленський і його партнери по «Кварталу-95».

  Справжнє щастя: співачка Alyosha поділилася фото з новонародженою донькою

Зеленський спочатку заперечував цей факт, але потім визнав і вибачився перед журналістами.

Тоді з’ясувалося, що компанія «Грин Филмс» не лише працює в Москві, але й успішно пройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Росії та отримала 35 млн рублів (майже 542 тис. доларів) на фінансування фільму-трилера «Вниз».

У березні 2019 року «Схеми» повідомляли, що Зеленський позбувся частки у російському кінобізнесі на користь Андрія Яковлєва – автора «Студії Квартал-95». Він вийшов із кіпрської компанії-засновниці ООО «Грин Филмс» Green Family LTD. Після цього частки у Green Family LTD розподілилися так: Андрій Яковлєв – 20%, Борис Шефір – 15 відсотків, Сергій Шефір – 15 відсотків, Appex International LTD Тімура Міндіча – 50 відсотків.

Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри – давні бізнес-партнери Зеленського по «Кварталу-95». Сергій Шефір також обіймає посаду першого помічника президента.

Тімур Міндіч – соратник Ігоря Коломойського і бізнесмен, що має частку в наближених до олігарха медіаструктурах.

Залишити відповідь