Актуальні новини

«Кінотеатри не зникнуть, але стануть більш елітарними»

Ось уже майже два місяці, як онлайн-кінотеатр Takflix.com запустив експертиментальний інтерфейс «Кінопаті» (Kinoparty). З його допомогою глядачі кінотеатру можуть об’єднуватись у групи і спільно дивитися кіно, перебуваючи в різних місцях. «Кінопаті» максимально наближає глядачів до походу у кінотеатр, адже перегляд відбувається у ржимі реального часу. Також під час перегляду учасники «Кінопаті» можуть обговорювати кіно в режимі аудіо- та відеозв’язку, обмінюватися коментарями.

«Кінопаті» – це авторський цифровий продукт команди Takflix.com, створений за підтримки House of Europe (Дому Європи). Нова функція онлайн-кінотеатру є відповіддю на те, як змінилося культурне життя в умовах глобальної пандемії та вимушеної соціальної ізоляції.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1520881 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1520881{
margin: 0!important;
}
}

А про те, як це працює, про перший досвід та перших глядачів ZAXID.NET розповідає режисерка, акторка документального хіта «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» та засновниця онлайн-кінотеатру Надія Парфан. Наприкінці розмови читачі зможуть знайти промокод на перегляд.

Сервіс працює уже майже два місяці. Які перші враження від нього? Чи є перші відгуки? Може, вже сформувались постійні кінокомпанії?

Упродовж двох місяців ми помітили, «Кінопаті» найчастіше обирають камерні компанії з 2-х осіб. Схоже на те, що будь-яка активність у більшій компанії потребує надто великих організаційних зусиль. Це також говорить про загальну тенденцію до індивідуалізації. Людям потрібно все менше інших людей, менше спілкування, менше зв’язку і більше простору для себе. Навіть троє – це вже багато.

Також найчастіше «Кінопаті» – це тандем з двох осіб у різних країнах: Україна і Європа або Європа і Європа. Оплачує і ініціює «Кінопаті» переважно європейська сторона. Люди з діаспори таким чином намагаються підтримувати зв’язки із друзями чи близькими в Україні. Також це пов’язано з тим, що в Європі значно жорсткіші правила та обмеження щодо пандемії і люди проводять більше часу онлайн. Ну і сама ідея платити за контент і дозвілля, не чекаючи «халяви» говорить про умовно «європейський» стиль життя з відповідним набором цінностей і культурних практик.

  На реальних подіях

Що би ви назвали найкращим у «Кінопаті», а що потребує доопрацювання?

Найкраще у «Кінопаті» – це поєднання плеєра для перегляду кіно, чату та відеочату в одному інтерфейсі. Проблема сучасної людини в тому, що їй доводиться постійно перемикатися між різними чатами, поштою, соцмережами, «зумом» та одночасно перебувати у трьох різних середовищах. Іноді ми навіть не помічаємо, наскільки це висмоктує енергію. Це також потребує додаткових комунікаційних зусиль для координації групових активностей: наприклад, коли для організації зідзвону ти розсилаєш запрошення з лінком на Zoom в гуглкалендарі, а потім ще раз дублюєш у різні месенджери. Значно зручніше, коли все в одному середовищі і «під руками».

Є багато дрібних і великих допрацювань, які можна було б зробити, але я вважаю великою перемогою те, що ми в принципі справилися з задачею і запустили цей сервіс, адже це мій перший досвід справжнього IT-шного продакшену – як і для всіх членів нашої команди.

Найслабшим місцем є маркетинг і промоція «Кінопаті», на яку у нас дуже скромні ресурси. Багато потенційних користувачів банально не знають про те, що є така штука і як нею користуватися. З іншого боку, тут також треба визнати, що ми витиснули максимум з дуже скромного ресурсу і наприклад зробили чудовий набір наліпок «Крижень метушливий», якими можна обмінюватися в чаті «Кінопаті».

Які фільми є лідерами для переглядів компанією?

Люди обирають дуже різні фільми, тож виразного лідера поки нема. Але є українська режисерка в Амстердамі Марія Пономарьова, яка разом зі своїм другом в Німеччині передивилася в режимі «Кінопаті» всю добірку українського кіно.

У кінотеатрі ти не можеш вибрати сусідів, які часом дратують та заважають. У ««Кінопаті»» можна самому їх обирати. Думали про цю перевагу, коли створювали «Кінопаті»?

  Через шалений попит Віктор Винник та гурт «МЕРІ» дадуть додатковий концерт 14 лютого

Радше навпаки. Ми уявляли собі «Кінопаті» як віртуальний простір, що імітує реальний похід у кінотеатр. Саме тому в «Кінопаті» є важлива риса: це синхронний перегляд, фільм неможливо «перемотати» назад чи дивитися окремо. Тому навіть у «Кінопаті» може бути людина, яка запізнюється – і тоді всі мусять на неї чекати або навпаки, починати без неї. Ми вирішили, що така синхронізація – це розкіш і перевага у час постійного переривання зв’язку і низької концентрації на кількох одночасних активностях.

Чи не бракує українського контенту?

Ми починали «Такфлікс» на початку 2020 року з одним-єдиним фільмом – і додавали ще по одному фільму щомісяця. Потім у нас різко збільшилась кількість контенту: зараз на сайті є близько 50 одиниць. Переважно це так званий арт-мейнстрім, а також мистецька документалістика, короткі метри та кінокласика.

Якісного контенту і справді бракує. Левову частку наших продажів принесли всього чотири стрічки: «Мої думки тихі», «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Вхід через балкон» та «Гуцулка Ксеня». З коротких метрів добре себе проявив «У радості, і тільки в радості». Ось таких фільмів хочеться побільше – але їх мало, і нам не завжди вдається вибороти їх у змаганні з великими платформами.

З іншого боку, ми широ віримо, що для кожного фільму є свій глядач – треба тільки прокласти до нього шлях. На це потрібні ресурси, бажання і трохи оптимізму. Добру половину справи вирішує доля фільму до того, як він потрапить нам у руки. Та ми зі свого боку однаково любимо і умовні «блокбастери», і скромні дебюти. Кіно має бути різне.

Такий дещо футуристичний досвід, коли ти ніби і сам, і не сам водночас, нагадує кіно. Можливо, є якісь ідеї для фільму?

  19 квітня — Євтихій Тихий та Єрема Пролітний: історія, традиції та прикмети свята

Після засилля «інтерфейсності» у 2020 році в кіно і в житті навпаки хочеться більше звичайного і нормального тут-і-тепер. Все-таки еволюційний процес тривав тисячі років, і далеко не всі ми такі футуристичні, як Ілон Маск.

Колись казали, що телебачення вб’є кінотеатри. В нього не вийшло. А в онлайн-кінотеатрів вийде?

Онлайн-кінотеатри не вбивають кінотеатри, але забирають у них значну частку доходу і радикально змінюють їхню функцію. Якщо раніше люди ходили в кіно заради контенту (фільмів), то зараз це більше про досвід і ритуал. Всі фільми рано чи пізно будуть доступні онлайн, але, на щастя, побачення, зустрічі з друзями, якісний час з родиною все ще відбуваються наживо.

Також важлива «магія» кінозалу: ми плануємо похід у кіно, приходимо в зазначений час, сідаємо у зручне крісло, гасне світло, вмикається великий екран і звук 5:1 – таку якість досвіду неможливо відтворити в домашніх умовах. А найкраще – це те, що в кінотеатрі треба вимкнути телефон. Думаю, це вже велика розкіш – і з часом ситуація тільки посилюватиметься. Тобто кінотеатри не зникнуть, але стануть більш рафінованими і навіть елітарними.

Читачі ZAXID.NET можуть отримати 50% знижки на будь-яку Кінопаті за промокодом zaxidnet.

Залишити відповідь