Якщо слідувати традиціям Спаса, то свята пройдуть незабутньо.

У церковному календарі серпня в достатку є свята, які відіграють важливу роль у християнських обрядах, а також українських традиціях. З приходом серпня в повітрі витають аромати свіжих фруктів і овочів, які трьом важливим релігійним святам.

Коли починається Спас у 2019, на жаль, офіційних вихідних в ці дати не буде. Але тим не менше, якщо слідувати традиціям Спаса, то свята пройдуть незабутньо.

Коли який Спас у 2019 році: православні традиції

Коли свято Спас приходить, це означає, що потроху приходить час збирати урожай. Так коли який Спас у 2019 році? За порядком спочатку йде Медовий Спас, він же Маковія. Наступним Яблучний — другий Спас, а за ним Горіховий, або як заведено називати в народі — Хлібний Спас.

Але не всі фрукти і овочі можна було вживати в свято Спас за першим бажанням. Символами трьох великих свят є мед, яблука і горіхи, відповідно і з назви Спасів. З парафій кожного з трьох свят, можна було вільно вживати і запасати мед, яблука і горіхи, інформує .

Маковий (Медовий) Спас

Саме Маковим Спасом і починається низка свят в серпні. Його також називають Спасом на воді, Мокрим Спасом і вшановують воду. Відзначається він 14 серпня. До речі, Коли Медовий Спас у 2019 році треба знати тим, хто зазвичай дотримується посту. Саме 14 серпня починається Успенський піст. У цей день краще відмовитися від м'ясних і рибних страв, зате можна поласувати випічкою з маком, адже цей Спас ще називають Маковеєм.

Яблучний спас 2019 (Яблуневий)

Коли в цьому році Яблучний Спас, потрібно знати всім віруючим людям, оскільки з цього дня, за давніми традиціями, можна було їсти яблука і збирати щедрий урожай. Зараз, правда, цього правила не так суворо дотримуються, але все одно ці улюблені фрукти в Яблучний Спас в особливій пошані. Їх освячують у церкві, готують смачні страви з яблук, щоб поповнити організм здоров'ям і привернути удачу. Та й в будь-якому випадку приємно провести час за яблучним пирогом або шарлоткою в колі сім'ї.

  "Головні помилки під час молитви": Чому святі вас не чують і яких помилок у молитвах припускаються віряни

Другий Спас відзначають 19 серпня. Не забувайте, що в день, коли Яблучний Спас у 2019 році, також відзначається велике свято Преображення Господнього.

Горіховий (Хлібний) Спас 2019 року

Коли Горіховий Спас у 2019 році наступає, горіхи зазвичай дозрілі, а в наш час, коли клімат став спекотнішим, горіхи встигають ще раніше. Третій Спас церква відзначає в кінці літа, але точно так, як і попередній Спас, у цього дня є ще одне важливе — свято Успіння Пресвятої Богородиці. Тому 29 серпня в церкві проводять святкову літургію і віруючі з особливим натхненням вшановують святих.

До речі, Третій Спас ще носить назву Хлібний Спас.