Актуальні новини

Перший національний опинився на межі банкрутства

Національна телекомпанія України (НТКУ; канал Перший національний) знаходиться на межі банкрутства через кредитне зобов’язання за 1996 рік, заявили в профспілці НТКУ. Кредитний договір на суму понад $ 13 млн було укладено між НТКУ, Мінфіном та Укрексімбанком терміном на десять років. Кошти були спрямовані на закупівлю обладнання.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі “Зобов’язання непереборної сили”, згідно з договором, більшу частину грошей для виплати кредиту НТКУ повинен був отримати з держбюджету, а меншу, самоокупну, – брати із власних доходів, розповів заступник голови НТКУ з юридичних питань Євген Буцан.

Однак у 2008 році прокуратора Києва почала вимагати через суд стягнення бюджетної частини кредиту з НТКУ. У 2011 році Київський госпсуд визнав, що НТКУ повинна виплатити цю частину, а в серпні цього року Вищий госпсуд відхилив касаційну скаргу компанії. НТКУ повинна найближчим часом сплатити бюджетну частину кредиту, а також пеню за десять років – разом 23,4 млн грн.

“Усі бюджетні кошти, які нам надходять, мають цільове призначення, тобто ми не могли направити на погашення кредиту гроші, які нам виділяли на щось інше. Щороку при складанні бюджетного плану ми просили грошей на кредит, але нам їх не виділяли”, – зазначив Євген Буцан. Самоокупну частину кредиту, за його словами, НТКУ погашала в термін, до кінця року вона буде виплачена.

Цієї середи рахунки НТКУ були арештовані, розповів віце-президент НТКУ з фінансових питань Артем Денисов. Банк, з яким працює компанія, отримав постанову про примусове вилучення 23,4 млн грн. з цих рахунків. “Однак у документі була якась помилка, тому банк відмовився його виконувати його”, – зазначив Денисов.

Якщо рахунки НТКУ все ж будуть арештовані, робота державного телеканалу буде заблокована, оскільки таких коштів у компанії немає. НТКУ вже подала позов до Верховного суду і направила звернення до прем’єр-міністра, президента і міністра фінансів, зазначив гендиректор компанії Єгор Бенкендорф.

  Я і сміялася, і плакала

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Залишити відповідь