У цей день варили останній борщ з молодої кропиви.
Народне свято Кропив'яні заговини відзначається 11 липня 2019 року (дата за старим стилем — 28 червня). «Кропив'яним» його назвали за те, що згідно з народним повір'ям, після 11 липня кропива втрачає цілющі властивості, якими насичується з моменту проростання, інформує .
Історія
Свято сягає корінням у давній дохристиянський час. Тоді предки східних слов'ян поклонялися різним богам і вірили, що тварини, рослини, вода, камені володіють чудодійною силою. В історії зустрічається багато згадок про кропиву як лікарську і магічну рослину. Вона і від голоду рятує, і здоров'я додає, і дівчатам красу дарує, і нечистого відганяє.
Традиції та обряди
У свято Кропив'яні заговини люди варять борщ із кропиви, роблять з неї салати та начинку для пиріжків. Готують цілющі відвари та настої. Відвар з листя кропиви зміцнює волосся, робить його блискучим і позбавляє від лупи.
Люди починають копати картоплю.
Молодь водить хороводи, співаючи пісні. Народні гуляння проходять до самого ранку.
Прикмети та повір'я
Якщо у цей день не чути зозулі, то зима буде ранньою і сніжною.
Кому пощастить знайти в цей день квітучий чешуйнік (він же цар-трава або петрів хрест) і вирвати з коренем, тому рослина буде служити охоронним амулетом від людського зла і підступів нечистої сили. Ще чешуйнік може вказати, де захований скарб і допомогти дістати скарби.
Хто почне косовицю раніше Петрового дня, того Бог покарає так, що ні один лікар не зможе його вилікувати.
Кропива — хороший засіб для захисту від лихого ока і витівки нечистої сили. Щоб захистити житло, потрібно розвісити рослину над вікнами та входом, покласти на підвіконня, горище, поріг. Щоб очистити будинок від псування або пристріту, необхідно окурити приміщення димом від кропив'яного насіння, спаленого на пічному вугіллі.
Кропив'яне полотно, сплетене у цей день, позбавляє від болю в попереку. Збирати рослину краще голими руками — тоді й хворіти суглоби не будуть, і кров омолодиться.
Тільки найцікавіше на наших каналах , , або підписуйтесь!