Актуальні новини

Львівська капела «Дударик» отримала статус національної

Львівська хорова капела «Дударик» отримала національний статус. Як зазначено на офіційному сайті президента України, відповідний указ Володимир Зеленський підписав у четвер, 17 вересня, під час зустрічі з ректорами закладів вищої освіти під час робочого візиту на Львівщину.

«Я вас вітаю й отримую задоволення, підписуючи цей указ», – сказав Володимир Зеленський, звертаючись до керівника колективу Дмитра Кацала.

Також він назвав капелу справжнім українським брендом.

«Багато є колективів, які дали тисячі концертів. Але головне, що ці колективи несуть пам’ять, історію, вони є серцем України. А ще вони дарують задоволення сотням тисяч глядачів», – зазначив Володимир Зеленський.

Напередодні Кабінет міністрів схвалив відповідний проект указу президента України. Після набрання чинності постанови капела буде називатися Львівською національною академічною чоловічою хоровою капелою «Дударик».

«Надати комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» з колективом-супутником хором хлопчиків статус національного й надалі іменувати його – Комунальний заклад Львівської обласної ради Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» з колективом-супутником хором хлопчиків», – зазначено в проекті.

Також у документі вказано, що новий статус дозволить підвищити зарплати працівникам капели.

Капела «Дударик» була заснована у 1971 році при Українському музично-хоровому товаристві. У 1989 році капела отримала найвищу урядову нагороду в галузі культури – премію ім. Тараса Шевченка. Цього ж року на базі хору його головний диригент Микола Кацал разом із Любов’ю Кацал та Лесею Чайковською створив першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї виділили приміщення колишнього міського шпиталю св. Лазаря. Донині у хоровій школі окрім уроків співу навчають сольфеджіо, музичної літератури, гри на інструментах — скрипці, гітарі, сопілці, фортепіано, бандурі та акордеоні.

  House of Europe разом з Netflix та Українською кіноакадемією заявили про запуск програми підтримки українських митців кіно

У репертуарі капели — концерти українських композиторів, коляди і щедрівки в обробках Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця, а також — твори відомих зарубіжних композиторів. За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів. Зокрема «Дударик» виступав у Карнегі-холі (США), Домському соборі (Рига), Соборі Паризької Богоматері (Париж), на фестивалі Vancouver-Pacific International festival Canada Place (Ванкувер, Канада), у Ватикані.

У 2010 році «Дударик» отримав звання Державної академічної хорової капели.

Зараз капелою керує Дмитро Кацал, син Миколи Кацала, який був засновником та незмінним керівником «Дударика». Цьогоріч у День Незалежності України на просп. Свободи у Львові капела виконала Акафіст до Богородиці, розпочавши свій 50-ий співочий сезон.

Залишити відповідь