Актуальні новини

Львівська національна опера відновлює роботу

Вже завтра, 1 квітня, Львівський національний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької відчинить двері для глядачів, розпочинаючи цикл концертів «З вірою у перемогу! Мистецтво надихає жити».
«Шановні наші глядачі, ми знаємо і розуміємо, як Вам важко в ці непрості для нас Всіх часи. Зараз Львів став прихистком для багатьох людей з інших міст України. Ми, з вірою в серці, залишаємось на своєму фронті. З початку війни ми виконували свою гуманітарну місію. А в квітні починаємо відновлювати й мистецьку діяльність. Тому будемо раді бачити всіх, хто зараз у Львові», – зазначено на сайті Львівської опери.
У театрі «Дню» розповіли, що запропонують публіці впродовж поточного тижня п’ять концертних програм – як для дорослих, так і для дітей. У репертуарі головної сцени театру – концертні програми з аріями та солоспівами українських композиторів, фрагменти з балетів, музика для брасквінтету, а також хорові концерти українського композитора ХVIII–XIX століть Дмитра Бортнянського.
А у Дзеркальній залі відбудуться музичні забавлянки «Зіронька для Моцарта» для дітей 2–4 років у супроводі музикантів оркестру Львівської національної опери. Кожен із концертів має символічну назву – #Віра, #Радість, #Сила, #Краса та #Надія.
«Під час війни функція мистецтва кардинально змінюється: переживання щоденних жахіть знаходить вихід під час взаємодії з музикою чи танцем, тим прекрасним, що так важливо помічати, щоб пережити страх та біль, – зазначають організатори подій. – Кожним із концертів ми прагнемо подарувати публіці більше сил та позитивних емоцій, розраду і співпереживання, яка потрібна усім нам, щоб здолати спільний шлях до перемоги. Акцентом кожної із програм буде виконання української музики та класичних творів світового мистецтва».
У програмах візьмуть участь не лише артисти та музиканти Львівської національної опери, а й вимушені переселенці – артисти з інших оперних театрів України, зокрема, солістка балету Національної опери України у Києві Олена Карандєєва, соліст балету Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка/«Схід Опера» Денис Онуфрійчук.
Надзвичайно приємною є також інформація від адміністрації Львівської національної опери про відновлення екскурсій театром – щоби оглянути його чудовий, вишуканий інтер’єр.
Розклад екскурсій:
1 квітня з 11:00 – 15:30
2 квітня з 12:00 – 15:30
3 квітня з 13:30 – 15:30.
Квитки на вистави та оглядові екскурсії можна придбати у касі театру. І, з огляду на воєнний стан, у Львівській опері попереджають про можливі зміни у графіку.
Працівники театру звертають увагу потенційних глядачів й на заходи безпеки під час відвідування подій у Львівській національній опері: у випадку повітряної тривоги публіці треба буде пройти в укриття, яке знаходиться у театрі.
Також при вході до театру буде здійснюватися поверхневий огляд на предмет виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено або становить загрозу життя чи здоров’ю людей. Нагадують відвідувачам і про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширення коронавірусу.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

  Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті відзначають 15 травня

Залишити відповідь