Актуальні новини

Львівська опера оприлюднила афішу на поточний тиждень

Програму складено на 7 – 10 квітня.
Сьогодні, 7 квітня, в особливий християнський день, Благовіщення Пресвятої Богородиці, у Дзеркальній залі Львівської національної опери імені Соломії Крушельницької відбудеться концерт камерної музики. Кажуть в театрі, що «з надією на швидке завершення війни та молитвою за тисячі тих, кого вбила російська армія».
У програмі – твори Миколи Лисенка, Юрія Шевченка, Богдани Фроляк, Ганни Гаврилець, Ігоря Щербакова та ін.
Виконавці – Назарій Пилатюк, скрипка (соліст Національного будинку органної та камерної музики України), Оксана Литвиненко, віолончель, Йожеф Ермінь та Петро Довгань, фортепіано.
Початок концерту о 17.00.
Загалом все підготовлене Львівською національною оперою – це нові концерти циклу «З вірою у перемогу! Мистецтво надихає жити». Їх шість – як для дорослих, так і для дітей.
У репертуарі головної сцени театру – концертні програми з аріями та солоспівами українських композиторів, фрагменти з балетів, камерна музика, а також хорові концерти українського композитора ХVIII–XIX ст. Дмитра Бортнянського.
А у Дзеркальній залі театру відбудуться музичні забавлянки «Пригоди на Дикому заході» для діток 2–4 років.
Кожен із концертів має символічну назву – #Віра, #Радість, #Імпульс, #Краса та #Надія.

«Благовіщення». Автор – Ольга Кравченко
«Під час війни функція мистецтва кардинально змінюється: переживання щоденних жахіть знаходить вихід під час взаємодії з музикою чи танцем, тим прекрасним, що так важливо помічати, щоб пережити страх та біль, – анонсують репертуар у Львівській опері. – Кожним із концертів прагнемо подарувати публіці більше сил та позитивних емоцій, розраду і співпереживання, яка потрібна усім нам, щоб здолати спільний шлях до перемоги. Акцентом кожної із програм буде виконання української музики та класичних творів світового мистецтва».
У програмах візьмуть участь не лише артисти і музиканти Львівської національної опери, а й вимушені переселенці – артисти з інших оперних театрів України, зокрема – соліст балету Харківського національного театру опери та балету імені Миколи Лисенка/«Схід Опера» Денис Онуфрійчук.
Працівники театру звертають увагу потенційних відвідувачів на заходи безпеки: у випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття, яке розташоване у театрі.
Відтак кількість квитків обмежена. На балкони квитків не продають. Розсадка у залі – за принципом шахівниці.
Також при вході до театру буде здійснюватися поверхневий огляд щодо  виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено або становить загрозу життю. 
Нагадують у театрі і про дотримання протиепідемічних заходів, щоби запобігти поширенню коронавірусу.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

  24 травня — Мокій Мокрий: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь