Актуальні новини

Національна опера засудила виступ своїх артистів разом з росіянами

У театрі Сан-Карло (Неаполь, Італія) відбувся концерт «Балет за мир», де поряд із російськими виконавцями виступили українці. Національна опера наголошує, що не має стосунку до цього концерту, а на її солістів чекає дисциплінарне покарання.

Що трапилось?

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1540492 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1540492{
margin: 0!important;
}
}

4 квітня на сцені неаполітанського театру Сан-Карло відбувся концерт, що мав на меті (за словами організаторів) підтримати Україну. У програмі «Балет за мир» взяла участь прима-балерина Київського оперного театру Анастасія Гурська та соліст Станіслав Ольшанський.

Серед учасників заходу була й російська прима-балерина Ольга Смирнова, яка минулого місяця залишила Большой театр та перейшла до трупи Нідерландського національного балету. У Неаполі Смірнова виступала разом з солістом Національного балету Нідерландів Віктором Кайшетом.

Загалом серед 26 виконавців – 9 було з України та 5 з Росії.

«Коли вони зібралися разом, щоб почати репетирувати, українці та росіяни обіймали один одного сумно», – цитують ЗМІ художнього керівника театру Сан-Карло Стефана Лісснера.

Організатор концерту Алессіо Карбоне заявляв, що «Це історія про дружбу. У танцю немає меж як і національностей».

Зібрані кошти були передані у Червоний хрест.

Реакція Національної опери України

Участь у концерті російських виконавців викликала обурення і серед української діаспори, і у консульстві України. Прокоментувала участь у концерті своїй солістів Національна опера України, яка відразу заявила про те, що до концерту непричетна.

У театрі пояснили, що з початком війни усі артисти знаходяться у простої та на власний розсуд визначають місце свого перебування. Частина артистів виїхала за межі України.

«Можемо припустити, що в цей період наші артисти могли отримувати приватні запрошення до співпраці від іноземних колектівив та агенцій. Національна опера України не має жодного стосунку до участі в означеному заході артистів театру», – йдеться у повідомленні, яке розмістила на своїй сторінці у Facebook керівниця балету Національної опери України Олена Філіп’єва.

  Куди піти у Львові у вихідні 5-7 лютого

«Ми глибоко обурені діями наших колег. Після повернення до роботи відносно них буде проведено службове розслідування та вжито дисциплінарних заходів відповідно до чинного законодавства України», – наголосила вона.

Також стало відомо, що продюсерська компанія ColossArtProduction анонсує гастрольне турне містами Італії, використовуючи бренд Національної опери України. У рамках цього турне заплановано 13 виступів містами Італії.

«Особливе обурення викликає факт показу балету “Лебедине озеро” П.Чайковського. Ми з прикрістю дізнались, що серед виконавців, заявлених у цих виступах є артисти нашого театру, котрі дали на це згоду у приватному порядку. Всіх їх попереджено про дисциплінарну відповідальність за участь у цих заходах, передбачену їх трудовими контрактами», – йдеться в офіційній заяві театру.

Дирекцією направлено офіційний протест організаторам гастрольного туру. В свою чергу Національна опера України також вирушила в гастрольне турне містами Італії.

Залишити відповідь