Такого повороту подій королівська родина не очікувала.

Герцоги Сассекські домоглися свого — королева Єлизавета схвалила їх рішення про зняття з себе королівських обов’язків. Тепер принц Гаррі і Меган Маркл незалежні, інформує Ukr.Media.

Букінгемський палац випустив офіційну заяву, в якій говориться наступне:

Гаррі і Меган більше не є членами королівської сім’ї і не зможуть офіційно представляти Королеву, попри те, що раніше висловили готовність виконувати борг перед її Величністю.

Пара більше не має права використовувати звання «королівська високість».

Гаррі і Меган планують погасити витрати державного бюджету, витраченого на реконструкцію їх сімейного котеджу Фрогмор (близько 3,3 мільйона доларів). При цьому сам котедж залишається в їх розпорядженні, але відтепер оплачувати оренду і утримання будинку Гаррі і Меган будуть самостійно.

Пара більше не буде отримувати державних коштів для виконання королівських обов’язків. Однак, Гаррі і Меган зможуть приймати приватні кошти від принца Чарльза.

Гаррі більше не буде виконувати офіційні військові призначення, які колись були частиною його королівських обов’язків.

Пара буде продовжувати підтримувати свої приватні патронати і благодійні проекти з благословення королеви.

Також повідомляється, що Гаррі і Меган надалі планують проводити більшу частину часу в Північній Америці. Зараз забезпечення безпеки пари фінансується британськими платниками податків. Букінгемський палац не повідомив, хто буде платити за їх охорону в майбутньому. Перераховані положення набудуть чинності навесні 2020 року.