Актуальні новини

Мінкульт виступив проти карантину вихідного дня в закладах культури

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виступив проти запровадження так званого карантину вихідного дня. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510278 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510278{
margin: 0!important;
}
}

«З огляду на те, які наслідки для сфери культури, креативних індустрій може спричинити карантин вихідного дня, МКІП не підтримує цю ініціативу. Сотні тисяч працівників в Україні можуть залишитися без роботи. Тобто йдеться про життя та існування людей», – написав Ткаченко.

Окреме питання, за його словами, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП.

«І це ми говоримо в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічні ризики й для мікро-, малого та середнього бізнесу», – зазначив міністр.

Ткаченко також висловив сумнів у позитивному впливі закриття закладів культури на загальну статистику захворюваності.

«Заклади культури – не епіцентр для розповсюдження вірусу. Контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоб відвідувачі перебували у масках, та температурний скринінг постійно відслідковується, дезінфікуючі засоби завжди в доступі. Тому закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей з виконання санепідемвимог МОЗ, – рішення, що призведе до фінансових втрат у бюджеті України. Заборона на роботу у вихідні дні для закладів культури та креативних індустрій призведе до зменшення і без того критичних доходів ще додатково на 50% і більше», – наголосив Ткаченко.

Він також додав, що в часи пандемії переглянути стрічку в кінотеатрі, сходити на виставу чи послухати оперу – це емоційне розвантаження, яке робить людей щасливішими, і таку можливість, на його думку, потрібно залишити українцям.

  День пам'яті і скорботи — день початку Великої Вітчизняної війни — 22 червня 1941 рік

Як інформував ZAXID.NET, Міністерство охорони здоров’я звернулося до Кабміну з пропозицію впровадити так званий карантин вихідного дня, коли протиепідемічні заходи будуть посилені тільки в суботу і неділю.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський провів селекторну нараду з представниками Кабміну і правоохоронних органів для контролю ситуації з поширенням коронавірусної інфекції. Він зазначив, що тимчасовий режим карантину вихідного дня діятиме кілька тижнів і допоможе уникнути жорсткого локдауну.

Залишити відповідь