Актуальні новини

Мінкультури відмовилось від ілюстрації для проекту «Мандруй Україною»

Після скандалів навколо російських мотивів у візуалізації проекту «Мандруй Україною» Міністерство культури та Держагенство із розвитку туризму відмовилося використовувати ілюстрації, які розробила агенція Fedoriv Group. Про це 14 липня заявив голова агенції Андрій Федорів.

Дежагенство із розвитку туризму заявило про офіційний початок проекту «Мандруй Україною» ще 12 червня цього року на своїй сторінці у Facebook. Пізніше, 19 червня Міністерство культури показало сторінку проекту в Іnstagram де був присутній лише стилізований гештег із назвою проекту. На сторінці зазначалося, що цей проект появився за підтримки засновника Fedoriv Group Андрія Федорова та фонду Дарини Жолдак. Авторство самого малюнку належить художниці Ользі Селіщевій.

Скандал виник 20 червня, коли Андрій Федоров на своїй сторінці у Facebook опублікував ілюстрації до проекту «Мандруй Україною». Згодом українські художники та дизайнери підмітили, що у ілюстраціях використані російські фольклорні мотиви, які не мають нічого спільного із українською айдентикою.

Держагентсво з розвитку туризму повідомило 13 липня, що ілюстрації проекту не є офіційним брендом внутрішнього туризму, натомість вони продовжать використовувати гештег «Мандруй Україною», який безкоштовно розробила ілюстраторка Ольга Селіщева.

На звинувачення у використанні російських мотивів у візуалізації Андрій Федорів вперше також відреагував 13 липня. Він зауважив, що художниця Ольга Селіщева, якій за час роботи заплатили із фонду Жолдак, розробляла дизайн надихаючись не російськими мотивами, а петрівським розписом та косівською керамікою. Він також зазначив, що малюнки «не є ані логотипом проекту, ані айдентикою України, ані офіційним стилем програми Мандруй Україною».

Вже у вівторок, 14 липня, Андрій Федорів зазначив, що ілюстрації також не будуть використовувати і в Міністерстві культури. Опісля цього він танонсував конференцію для обговорення теми використання української символіки, образів, міфології в сучасному дизайні та брендингу українських проектів.

  Дружина Влада Ями поділилася з шанувальниками незвичайним фото

Він додав, що вони із фундацією Дарини Жолдак готові надати додатковий приз для художника, який виграє відкритий конкурс від Міністерства культури на нові ілюстрації проекту у розмірі 50 тис. грн, якщо такий буде.

Залишити відповідь