Актуальні новини

Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення – 3 березня 2019 року

Поява даного свята пов’язана з рішенням дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) від 1994 року про прийняття програми заходів, присвячених цьому дню.

Засоби комунікації дозволяють обмінюватися інформацією, виконують пізнавальну та розважальну функції. Програмний продукт вимагає високої якості подачі матеріалів, слідуванню заданій тематиці. До їх виготовлення залучаються фахівці з різних галузей. Для вшанування працівників, які створюють дитячі телевізійні програми і радіопередачі, а також залучення дітей до творчості, журналістської діяльності, вивченню і популяризації ефірного мовлення засноване міжнародне свято, інформує .

Коли проходить
Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення відзначається щорічно в першу неділю березня. У 2019 він випадає на 3 березня.

Хто відзначає
Подію святкують ведучі ефірів, педагоги, вихованці, їх батьки. Приєднуються до святкування пов'язані з мовленням установи, співробітники, які залучені в створення дитячих телевізійних і радіопрограм компаній. Міжнародні громадські, освітні організації, благодійні фонди сприяють урочистостям.

Історія і традиції свята
Подію заснував Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в квітні 1994 року в Каннах. Ідея отримала широке поширення і підтримку. У багатьох країнах дитячу аудиторію запрошують до створення передач і долучають до ефірного мовлення.

Творці міжнародної дати закликають звернути увагу суспільства, урядів на проблеми, які пов'язані з порушеннями прав дітей. Вони виступають за підвищення кількості та якості тематичних освітніх програм.

У це свято проходять семінари та конференції. Влаштовуються тематичні заняття в освітніх установах, на яких вихованцям розповідають про принципи функціонування теле-, радіомовлення. В ефірі засобів масової інформації транслюються створені за участю дітей програми. Готуються конкурси, ігри, лауреати яких отримують призи, нагороди, дипломи, грамоти за видатні досягнення. Проводяться заходи, які розвивають пізнавальні, творчі здібності. Влаштовуються презентації праць вихованців, демонструється робота обладнання, правила поводження з ним. Заслужені діячі сфери розповідають історії своїх досягнень. Проходять зустрічі з персонажами в образі кіно- і мультиплікаційних фільмів.

  Настя Каменських кардинально змінила колір волосся

Цікаві факти
Більш ніж в 100 країнах світу тисячі регіональних, міських, центральних телевізійних каналів та радіостанцій надають ефірний час для трансляції дитячих телепрограм і радіопостановок.

Пов'язаній зі святом тематиці присвячені наукові статті та дисертації.

Засновник події, Дитячий фонд ООН, отримав Нобелівську премію світу в 1965 році.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь