Актуальні новини

Всесвітній день дикої природи — 3 березня

Резолюція про заснування цього всесвітнього дня була прийнята 20 грудня 2013 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Життя людини пов'язане з використанням ресурсів дикої природи. Тому це свято відзначають всі ті, кому не байдуже сьогодення і майбутнє тварин і рослин. Воно важливе для тих, хто хоче вкласти свої зусилля на збереження навколишнього світу, інформує .

Святкування дати переслідує багато цілей. Головна з них – залучення уваги всіх громадян і світової громадськості до проблем, які все частіше виникають при співіснуванні людської цивілізації та різноманітної дикої фауни і флори.

Історія

Злочини проти природи поступово ведуть нас до економічних, соціальних та екологічних наслідків і завдають непоправної шкоди. В різній мірі для всіх зрозуміла необхідність природоохоронної діяльності.

Це цікаво:

  1. 1947 рік. У США створюється "Фонд охорони природи". Він перебував у місті Нью-Йорк та за його участю здійснювалися численні наукові роботи і дослідження.
  2. 1966 рік. У Швейцарії відкрито офіс «Всесвітнього фонду дикої природи». Його місцем розташування обирається місто Морж, де і був підписаний основоположний маніфест.
  3. 1973 рік. Була прийнята Конвенція, що регулює міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори і забороняє здійснювати такі дії щодо зникаючих підвидів.
  4. 1984 рік. Організація, продовжуючи нарощувати фінансові кошти, проводила екологічні компанії і розробляла проекти по захисту навколишнього середовища. Також вона змінила своє найменування на «Всесвітній фонд природи».
  5. 1988 рік. У цьому році представництво з'явилося в СРСР, що дало можливість зосередити увагу на збереженні і примноженні природних багатств величезної країни.
  6. Березень 2013 рік. Таїланд приймав на своїй території представників Конференції Сторін СІТЕС. На 16-й сесії в Бангкоку і було озвучено пропозицію про проголошення свята.
  7. Грудень 2013 року. Генеральна Асамблея ООН затвердила цю пропозицію на своїй 68-й сесії. Було видано відповідну постанову про визнання свята 3 березня.
  Стартує 7-й кінофестиваль для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест"

Традиції

Традицією стало те, що в цей день проводяться міжнародні фестивалі фільмів, присвячені захисту окремих популяцій тварин або видів рослин. На телебаченні виділяються години для трансляції передач, які знайомлять жителів планети з унікальними куточками різних частин світу.

В цей день відкриті двері зоопарків і цирків, відвідування яких виховує відповідальність за зовнішній світ. У літературних клубах проводяться лекції, семінари та читання віршів. Охочих познайомлять з літературою, на сторінках якої автори з любов'ю описують історію про життя дикої природи, які зігрівають душу.

У багатьох містах організовуються фотовиставки, де представляються роботи професійних фотографів та аматорів, які перемогли на конкурсах. Переглядаючи рідкісні дивовижні кадри живої природи, ми всі замислюємося про її крихкість, необхідності любові і дбайливого ставлення до неї.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь