Актуальні новини

Міжнародний день дитячої книги – 2 квітня

Дитячі книги – енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі.

Дитячі книги – енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі.

День дитячої книги з'явився в 1967 році. Ініціатором його створення стала організація під назвою «Міжнародна рада з дитячої книги» (абревіатура – IBBY), а точніше, її засновник – німецька письменниця, журналіст і перекладач Йєлла Лепман. Свято приурочене до дня народження одного з найвизначніших письменників-казкарів – Ганса Х. Андерсена, який народився в 1805 році, інформує .

Цей день – чудова нагода привітати всіх, хто допомагає творам, адресованим дітям, з'являтися на світ, тим самим радуючи наших дітей і нас самих – адже всі ми, як кажуть, є родом із дитинства… Листівка з теплими словами, невеликий букет квітів, або навіть просто доброзичлива посмішка здатні прикрасити життя кожного. Поділіться сьогодні своїми світлими, щирими почуттями з авторами, редакторами, художниками, бібліотекарями. І обов'язково з тими, для кого вони творять – дітьми!

Ініціатор свята, Йєлла, практично все своє дивовижне життя присвятила дітям та дитячій літературі. Вона перекладала і редагувала безліч дитячої і юнацької літератури, сама написала кілька книжок для дітей, а також заснувала Міжнародну юнацьку бібліотеку, що представляє собою професійно складений збірник кращих дитячих книг письменників світу. Один з найбільш успішних проектів даної міжнародної бібліотеки – тематичні виставки книг письменників світу в різних країнах.

Йєлла Лепман також організувала премію імені Ганса Х. Андерсена для дитячих письменників. Ця премія вручається 2 квітня, на святі, кожні 2 роки. В даний час її лауреатами є понад 40 осіб – ілюстратори та письменники, в тому числі Астрід Ліндгрен, Джанні Родарі, Туве Янссон і Джеймс Крюс.

У «Міжнародної ради» існує безліч національних відділень, і щороку одне з них стає почесним організатором цього чудового свята. Працівники цього підрозділу придумують тему свята і запрошують відомого письменника з числа своїх співвітчизників для написання послання дітям планети. Також IBBY запрошують художника, який створює тематичний плакат для свята.

  Буковинську Маланку внесли до переліку культурної спадщини України

Протягом всього року ці матеріали використовуються для поширення інтересу до читання, так як воно, на переконання організаторів, робить вирішальний вплив на інтелектуальний і духовний розвиток підростаючого покоління людей.

Дитяча література – явище відносно молоде. Приблизно до 17 ст. діти читали майже ту ж літературу, що і їх батьки. Казки, билини, фантастичні та містичні історії існували лише в усній традиції, і їх ніхто не адаптував для дитячого сприйняття. Деякі з цих творів усної творчості, трансформувалися в друкований текст, і зараз викликають величезний інтерес.

З появою і поширенням друкованого верстату в Європі починається й історія дитячої літератури як такої, і до 18 століття асортимент книг для дітей був вже достатньо великий для того, щоб дитина могла вибирати собі книги за смаком.

19 століття по праву називається золотим століттям літератури, адресованої дітям і юнацтву. До цього часу не викликав сумніву той факт, що дітям, крім підручників і книг на релігійну тему, потрібні й власні книги, крім того, неухильно підвищувалася грамотність населення, включаючи і бідні класи. Найважливішою подією стала поява книг Льюїса Керролла про Алісу – ці книги були засновані на вільному польоті фантазії і гумору.

Дитячі книги – енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі. Сьогоднішнє свято – додатковий привід почитати дитині на ніч, «підкинути» її хорошу книгу, а може, й самим перечитати улюблені з малих років книги. Або навіть заповнити прогалини минулого і, нарешті, прочитати те, що колись пропустили…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь