Актуальні новини

Українська шопка вперше стала експонатом на виставці «100 вертепів у Ватикані»

На Площі Святого Петра у Ватикані відкрилася міжнародна виставка, одним з експонатів якої стала шопка з України схимонахині Української греко-католицької церкви Теодозії Полотнюк. Виставка під назвою «100 вертепів у ватикані» триватиме до 10 січня 2021 року.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1512145 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1512145{
margin: 0!important;
}
}

За інформацією Міністерства закордонних справ України, українська шопка на такій виставці представлена вперше.

«На передньому плані української композиції можна впізнати ліси Карпат, а на задньому – село Многопілля Донецької області. Вертеп символічно відображає дух Різдва від сходу до заходу України і знайомить з багатогранною палітрою української різдвяної традиції», – сказано в повідомленні МЗС України в суботу, 19 грудня.

Як зазначила прес-служба Української греко-католицької церкви, авторка композиції Теодосія Полотнюк служить в Донецькому екзархаті УГКЦ у селі Многопілля. Шопку вона виготовила з екоматеріалів: картону, паперу, деревини, моху, глини, піску, тирси й каміння.

Відкривалася виставка під акомпанемент українських колядок, які виконали учні недільної школи при Прокатедральному соборі Святої Софії у Римі та семінаристи Папської колегії святого Йосафата.

  10 липня — Самсон Сіногній: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь