У 2019 році дату відзначають 22-й раз.

Вперше про це свято оголосив у 1998 році з космосу американський астронавт Е. Томас, який в той момент був присутній на борту орбітальної станції «Світ», інформує .

У цей день проводяться тематичні зустрічі, семінари, конкурси та інші пізнавально-розважальні заходи. Щоб привітати космос з святом, потрібно в темний час доби вийти на балкон, вулицю або визирнути з вікна автомобіля і помахати рукою зоряному небу.

Цікаві факти

У космосі живуть зомбі, канібали і вампіри. Зомбі — наднові зірки, які вже загинули, але переродилися від потужного вибуху розташованої поруч зірки, витягнувши з неї життєві сили або об'єднавшись з нею. Їх нове життя часто коротке, і вони гинуть знову. Канібалізм — постійне космічне явище. Розташоване поруч з нашою Галактикою сузір'я Андромеда поїдає найближчих сусідів, які поступаються їй за розміром. Вампіри нахабно крадуть життєві сили у найближчих небесних тіл. Їх називають «блакитні відсталі». Вампіри здаються набагато молодшими сусідніх зірок, хоча і були утворені в один час.

Космос — не порожній простір між окремими об'єктами. Він наповнений атомними складовими, які постійно руйнуються, а на звільненому місці створюються нові. Завдяки таким часткам космічний простір наповнений антигравітаційною енергією. Ось чому космічні об'єкти і сам космос знаходяться в постійному русі. Висунута гіпотеза, що в подібному вакуумі розміром зі стандартну лампочку закладений потужний енергетичний потенціал, якого вистачить для перетворення всієї води на Землі в окріп.