Що за традицією роблять сьогодні, щоб в будинку оселився достаток і везіння?

21 травня у православному світі згадують преподобного Арсенія Великого. У народному календарі дата отримала назву день Арсенія, Пшеничник, інформує .

Хто такий святий Арсеній?

Проживав Арсеній у IV-V століттях, родом походив з Римської християнської родини, був дуже освічений. В юнацькому віці став служити в церкві, спочатку кліриком, пізніше був висвячений в диякони.

Не по своїй волі йому довелося переїхати з Риму до Константинополя, бо імператор Феодосій довірив Арсенію освіту своїх синів. Але імператорський двір обтяжував Арсенія, він мріяв про чернецтво, тому таємно на кораблі втік в Скитську пустелю і поселився в одному з монастирів.

Прославився своїм доброчесним життям і аскетичними подвигами.

Обряди й традиції цього дня

21 травня на Русі було прийнято сіяти пшеницю, бо день і отримав в народі назву «пшеничник».

Арсеній енергетично дуже щасливий і вдалий, можна починати будь-які важливі справи, вони будуть мати успіх. Особливо добре сьогодні поміняти місце роботи або зайнятися пошуками нової.

За давньою традицією напечіть сьогодні пирогів

На Русі існувала традиція випікати 21 травня особливі ритуальні пироги, називали їх обітними. Самі таку випічку не їли, а роздавали родичам, сусідам і навіть незнайомим перехожим, бідним, мандрівникам. Наші предки завжди пам'ятали приказку: «Перехожий — Божий чоловік».

За стародавніми звичаями господиня або найстарший член родини брав обітні пироги, загорнуті в рушник і виходив за околицю села, чекав мандрівних подорожніх і пригощав.

Люди, яким дають такий пиріжок або шматок пирога, повинні у відповідь побажати добрих сходів, щастя, Божої благодаті, здоров'я, достатку. Поганим знаком було нікого не зустріти і не роздати пиріг.

  Андрій Шевченко зворушливо привітав Крістен Пазік з 17-річчям їхнього подружнього життя

Вважалося, якщо чоловік приніс випічку назад, значить, він Бога прогнівив і не отримав шансу зробити хороший вчинок, замолити свої гріхи. Тому частування додому не несли, а кришили птахам.

Не полінуйтеся і ви сьогодні, напечіть пирогів, почастуйте знайомих, колег на роботі, сусідів, щоб у будинку на цілий рік оселилося щастя, достаток, здоров'я і добро.

Прикмети про пироги і пиріжки

Пироги — це традиційна російська страва, тому її обов'язково пекли на всі важливі свята — весілля, хрестини, Новий Рік, іменини.

У старі часи існувала традиція — якщо в будинок приходили сватати дівчину, то вона мала напекти пирогів. Якщо вони були красивими, смачними і пишними, то свати знали, що перед ними хороша господиня.

Бувало, що дівчина спеціально пекла погані пироги, якщо їй не подобався хлопець, заславший сватів.

• Щоб пироги вийшли повітряними і смачними, коли почнете замішувати тісто, щільно закрийте всі вікна та двері в будинку. Важливо, щоб не було ні найменшого протягу, інакше тісто погано підніметься, і випічка вийде прісною і несмачною.

• Якщо деко з пиріжками перекинулося до того, як ви поставили його в піч, значить, в будинку очікуються несподівані гості або великі матеріальні втрати.

• Чим кращий настрій у господині, тим смачніше виходять пироги. За слов'янською традицією, замішуючи тісто, треба наспівувати хороші добрі пісні.

• Якщо пиріг перекинувся в той момент, коли ви дістали його з печі, та впав защіпкою вниз — хороша прикмета, яка обіцяє прибуток.

• Коли випічка прямо в печі перевертається — треба чекати гостей на порозі.

Випікши пирогів і пиріжків, не забувайте пригостити Домового, покладіть йому за пічкою шматочок і налийте кухоль молока.

  "Ніколи не відчувала себе такою втраченою": Чому Вікторія та Девід Бекхем віддаляються один від одного

Народні прикмети 21 травня

Якщо в день Арсенія іде дощ, значить, літо буде грибне; гарна і сонячна погода навпаки віщує убогий урожай грибів.

Якщо в ніч на 21 травня місяць млою затягло, чекайте сильного похолодання найближчим часом.