Вроджене порушення — альбінізм, викликається частковою або повною відсутністю меланіну — пігменту, який відповідає за колір шкіри, очей і волосся.

13 червня в системі міжнародних та всесвітніх днів ООН відзначається Міжнародний день поширення інформації про альбінізм (International Albinism Awareness Day). Він був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 2014 році. Така дата була прийнята тому, що в цей день в 2013 році ООН прийняла першу резолюцію про альбінізм, інформує .

Альбінізм — це вада розвитку, яка полягає у вродженій відсутності пігменту меланіну, що додає забарвлення шкіри, волоссю і райдужній оболонці ока. Він виражається в повній або частковій відсутності пігментації.

Недолік меланіну в альбіносів зазвичай призводить до проблем із зором (косоокість, ністагм, астигматизм тощо). Крім того, позбавлена меланіну шкіра вразлива перед ультрафіолетовим випромінюванням.

У деяких країнах альбіноси стають об'єктами дискримінації та переслідувань. Особливо це стосується країн Африки, населені переважно представниками негроїдної раси. Так, в Бурунді і Танзанії в останні роки кілька десятків альбіносів стали жертвами ритуальних вбивств.

Завдання Міжнародного дня розповсюдження інформації про альбінізм — підвищення обізнаності громадськості про альбінізм, розвінчання поширених стереотипів, пов'язаних з цим пороком розвитку, а також боротьба з дискримінацією людей з альбінізмом.