В галереї Львівської національної академії мистецтв відкрили експериментальний виставковий проект молодого художника Руслана Лучка «Створення вільної людини». Цим проектом автор намагається розкрити такі теми як залежність людини, питання вибору та усвідомлення впливу оточення на власні вчинки.
«У цьому арт-проекті виразно прочитується бажання митця віднайти відмінність між об’єктом і суб’єктом як одиницею здатною самостійно приймати рішення та впливати на довколишній світ. Митець використовує образно-пластичні конструкти протиставлень: утворення цілого з дрібних частин, і пізніше розпад цілого на дрібні частини. Відбувається пошук спільних рис між народженням нової людини і створенням вільної людини, що є актуальним питанням не лише у мікромасштабі особистості митця, а й у макромасштабі української спільноти, до якої він належить», – зазначив куратор виставки, кандидат мистецтвознавства Василь Одрехівський.
Створення вільної людини художник намагався передати через різні художні засоби та форми. Так у експозиції є живопис, інсталяція, вироби зі скла, а також відео-арт.
«Створення вільної людини» – це певне дослідження, спроба позбавити суб’єкта очей, вух, відсторонити від будь-якого зовнішнього впливу, трансформувати в самодостатню органічну субстанцію, яка буде один на один зі своїм власним «я». Але на скільки вона стане вільною тоді?”, – сказав автор виставки.
Руслан Лучко – студент кафедри художнього скла ЛНАМ, Лауреат другої премії професора А. Бокотея 2018 р., входить в 20 кращих художників за версією А. Криволапа за 2016 р., лауреат премії Ротарі клубів. Їздив на навчання по обміну в Польщу, де активно займався художнім склом і представив першу персональну виставку. Окрім художнього скла та живопису, Руслан Лучко експериментує в напрямках актуальних художніх практик, таких як інсталяції, відео-арт, перформанс та 3D-моделювання.
Павло ПАЛАМАРЧУК, “День”, фото автора.