Актуальні новини

У Львові розпочався V Міжнародний конкурс оперних співаків

Масштабне вокальне змагання імені оперної діви Соломії Крушельницької, засновником якого є Міністерство культури України, проводить Львівська національна опера ім. Соломії Крушельницької у співпраці з Всеукраїнською музичною спілкою. Конкурс відбувається уп’яте. Триватиме десять днів – 12 – 22 листопада.
Вперше відбувся 28 років тому, 1991-го, але через, зокрема, брак фінансування, проводився з великими перервами (востаннє – 2009-го).

«Безсумнівно, Соломія Крушельницька належить до найвидатніших вокалісток ХХ століття, тому міжнародні конкурси і фестивалі імені Соломії Амвросіївни є для нас іміджевими подіями в процесі сучасного культуротворення», – говорить генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун. І додає, що змагання, до участі у якому запрошені виконавці віком до 35 років, пройде у три тури, а на переможців чекають «і чималий призовий фонд, що сумарно становить понад 35 тисяч доларів, і низка спеціальних призів та відзнак». 
У конкурсі братимуть  участь 54 учасники – оперні співаки та співачки з України, Вірменії, Польщі, Білорусі та Угорщини.
У першому турі конкурсанти співатимуть у супроводі фортепіано. У другому, куди потраплять лише 24 особи, – у супроводі оркестру.
У конкурсній програмі, окрім світової класики, окремо акцентуватиметься на українській музиці, і це арії з опер Дмитра Бортнянського, Семена Гулака-Артемовського, Миколи Аркаса, Миколи Лисенка, Дениса Січинського, Станіслава Людкевича, Бориса Лятошинського, Михайла Вериківського, Костянтина Данькевича, Анатолія Кос-Анатольського, Віталія Губаренка та Євгена Станковича. 

Ще однією особливістю цьогорічного конкурсу є те, що в третьому турі вокалісти братимуть участь у виставах Львівської опери. «Отже, не тільки журі, а й публіка зможе послухати, а головне – підтримати виконавців», – говорить генеральний директор театру. А загалом за перебігом конкурсу зможуть спостерігати всі небайдужі до оперного мистецтва, позаяк всі тури транслюватимуться в режимі он-лайн. 
Щодо журі, яке оцінюватиме вокальні здібності учасників, то воно дуже компетентне – визначатимуть шанси конкурсантів на перемогу експерти-спеціалісти  з України, Польщі, Австрії, Німеччини, Молдови та Словаччини. Очолює «суддівську колегію» солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець. У складі високоповажної конкурсної комісії головний диригент Львівської опери Михайло Дутчак; соліст Національної опери України Олександр Дяченко; завідувач кафедри оперної академії Національної опери Варшави, голова Міжнародного вокального конкурсу ім. Станіслава Монюшка Беата Клатка (Польща); солістка Львівської національної опери Світлана Мамчур; солістка Польської королівської опери Ольга Пасічник (Україна – Польща); піаніст, викладач-співу, художній радник Ейтан Пессен (Німеччина); головний диригент Національного театру опери та балету Молдови ім. Марії Бієшу Андрій Юркевич (Україна – Молдова); директор агентства «ASART» Славомір Якубек (Словаччина); режисер, оперний співак Тарас Різняк (секретар журі).
Варто додати, що послухати учасників конкурсу можуть всі охочі – вхід на прослуховування вільний. Тому – було б бажання! А якщо таке бажання виникне, то заразом з насолодою від голосів молодих оперних співаків і співачок з аж п’яти країн (де і коли ще таке побачите і почуєте?!) можна буде отримати задоволення й від оглядин виставки з двадцяти восьми живописних полотен, яку розгорнули з присвятою патронесі і Львівської опери, і теперішнього вокального змагання у партері. У театрі розповідають, що експозицію в рамках міжнародного проекту «Соломія» представив почесний президент благодійного фонду «Україна – це ми» Юрій Юров.  
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Фото Олени ХРАМОВОЇ.
 

  Учасниця жіночого кварталу Тетяна Песик вперше розкрила подробиці особистого життя

Залишити відповідь