У народі цей день прозвали Михей-Тиховій, тому що в цей день було заведено спостерігати за вітром і передбачати погоду на найближчий час.

Народне свято Михей-Тиховій відзначається 27 серпня 2019 року. У церковному календарі — це день вшанування Михея Морасфитянина, одного з 12 малих пророків, інформує .

Святий відкрив у собі дар передбачення у другій половині VIII століття до народження Месії. Майже півстоліття він віддав служінню своєму дару. Деякий час жив з великим пророком Ісаєю. Написав книгу пророцтв. Першим передбачив падіння Іудейського царства за гріхи правлячих. Пророкував про Ізраїльське царство зі безліччю викриттів. Але були в Михея і передбачення, які вселяють надію. Одним з них було пророцтво про прихід на землю Христа.

Ізраїльський цар Ахав дуже ненавидів Михея за постійні докори останнього в неправедних і ідолопоклонницьких вчинках, але, боячись гніву Всевишнього і виконання прогнозів, не чіпав його.

Традиції та обряди

У народі 27 серпня святкується як День каменяра. Будівельники храмів і кам'яних справ майстри завжди користувалися пошаною на Русі. Деякі їх навіть побоювалися і даремно намагалися не дратувати і не ображати. Адже каменяр знає багато секретів, як побудувати будинок, щоб він простояв не одну сотню років, а в помсту може зробити з ним що-небудь недобре.

27 серпня — останній день Успенського посту. Починається осінній м'ясоїд — час весіль.

Наші предки старалися в цей день закінчити всі роботи в полі. Допомагали і тим, у кого не було чоловіка в будинку — вдовам і сиротам.

Народну назву «Тиховій» свято отримало із-за спостережень за вітром у цей день.

Прикмети

  • Якщо на Михея-Тиховія журавлі не полетіли — це означає, що зима буде пізньою, якщо ж зірвалися — бути морозу в середині осені.
  • Якщо на Михея вітер сильний, то вересень буде дощовим.
  • Північний вітер — до хорошого врожаю жита.
  Бред Пітт повідомив, що у нього рідкісне і невиліковне захворювання