Актуальні новини

На Дніпропетровщині створили “Книгу пам’яті” про загиблих героїв АТО

У ній сотні історій, у кожній з яких героїчна доля бійців, що віддали життя за Україну. Книгу представлять громадськості на початку вересня – в Дніпрі та Кривому Розі. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко. «Дніпропетровщина однією з перших стала на захист незалежності України. Саме з нашої області в зону АТО вирушило найбільше хлопців, і ми понесли найбільші втрати. Ми пам’ятаємо загиблих героїв. Жителі Дніпропетровської області вже неодноразово знайомилися з виданнями про події на Сході. На початку вересня в Дніпрі та Кривому Розі відбудеться ще одна презентація – книги про тих, хто загинув за свободу і незалежність нашої України», – розповів голова облдержадміністрації Валентин Резниченко.
За словами укладачів видання, «Книга пам’яті» – це розповідь про майже 800 загиблих бійців АТО. Близько половини з них – вихідці з Дніпропетровщини, інші – з Вінницької, Волинської, Закарпатської, Донецької, Житомирської областей. У книзі є біографія та фото кожного військового. Про деяких героїв  розмістили спогади рідних і друзів. «Книгу пам’яті» випустили під егідою Міноборони України. Над її створенням Національний військово-історичний музей і волонтери працювали близько року. Зібрати інформацію і фотографії допомогли журналісти, рідні, друзі та колеги загиблих.
До кінця року в Дніпрі також з’явиться мультимедійна стела пам’яті героїв АТО, яку встановлять біля діорами «Битва за Дніпро». «Поки розроблятиметься монумент загиблим в АТО, ми встановимо гранітну стелу. У неї вмонтовано мультимедійний екран, на якому можна побачити фото загиблих», – сказала радник міського голови Дніпра Юлія Дмитрова.
Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

  Сьогодні відбудеться акція на підтримку індустрії видовищ "Стоп культурний карантин"

Залишити відповідь