Актуальні новини

На газових спорудах у Чернівцях з’явились мурали Ольги Кобилянської та її коханого

У Чернівцях на вул. Б.Хмельницького на стінах газової споруди молода чернівецька художниця Аліна Коник намалювала мурали буковинської письменниці Ольги Кобилянської та редактора газети «Буковина» Осипа Маковея. Яскраві мурали художниця створила в рамках спільного з АТ «Чернівцігаз» проекту «Зробимо наше місто красивим».

Увесь процес художниця знімала на відео, яке опублікувала у своєму instagram. Аліна Коник розповіла ZAXID.NET, що це є перший мурал із 30 запланованих. Кожен герой – це буковинський науковець, музикант, культурний діяч, який вклав свій внесок до відновлення незалежності України. Перший мурал дівчина мала намалювати за 10-12 днів, але через негоду довелося розтягнути процес на 3 тижні.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525373 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525373{ margin: 0!important; } }

Кобилянську художниця обрала, бо це як маніфест фемінізму та жіночої самодостатності. Маковея обрала, бо він мав роман з Ольгою та працював в коледжі, на території якого цей мурал й намальований. За словами Аліни, це данина поваги Маковею за його роботу в першій на території чернівецької області редакції газети «Буковина».

Маковей з одного боку стіни, Кобилянська з іншого. Саме так зобразила художниця мурали, адже ці десятирічні стосунки виявились нещасливими. Для Осипа Маковея то була просто літературна дружба, а Ольга Кобилянська вмирала від любові. Вона фамільярно називала його ведмедем. Обіцяла присвятити йому новелу, якої так ніколи й не написала.

Вони жили в одному місті, але спілкувалися здебільшого листами, майже не зустрічаючись. Згодом Осип Маковей одружився з молодою двадцятип’ятирічною й це розбило письменницю, адже в її думках він одружився з грошима, бо молода дружина Маковея була з забезпеченої сім’ї.

«Чернівцігаз» спільно з Аліною Коник започаткували проект «Зробимо наше місто красивим» в липні цього року. Основною метою було прикрасити старі радянські споруди, які впадають в очі й псують враження про історичне місто.

  Відбулася презентація поеми азербайджанського класика Нізамі Ґянджеві

«Ми прагнемо це змінити. І докладемо всіх зусиль, щоб ці споруди не просто були забарвлені яскравими фарбами, а й вписалися в архітектуру міста та прикрасили його», – йдеться в повідомленні АТ «Чернівцігаз»

Зазначимо, це не перший стінопис художниці. В червні цього року дівчина потрапила в скандал через малюнок панни з фруктами на фасаді історичного будинку в Чернівцях, його вона малювала на замовлення облдержадміністрації. Питання про доцільність малюнку на фасаді винесли на розгляд художньої ради, проте більшість проголосувала, щоб малюнок залишився.

Залишити відповідь