Актуальні новини

На Вінниччині розпочинається зимовий міжнародний фестиваль ленд-арту “Міфогенез”

Упродовж двох днів, з 21 по 23 лютого, художники з різних міст Україна та з-за кордону створюватимуть природні арт-об’єкти на Немирівському скіфському городищі. Як повідомляє куратор проєкту, голова ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександр Никитюк, головна концепцією залишається незмінною – це створення новітнього «міфу». Тобто учасники візуалізувати свої мистецькі ідеї через художній образ. Усі інсталяції створюватимуться виключно з природних матеріалів. Готові роботи відзнімуть на фото та відео, а презентують вже наступного року.

«Міжнародний зимовий фестиваль land-art «Міфогенез» проводиться щороку, починаючи з 2006-го. Цього разу у проєкті беруть участь митці з Австрії та п’яти міст України, – конкретизує Олександр Никитюк. – Особливість land-art, як напрямку і форми сучасного мистецтва, в інтимності самого творчого процесу. Художники взаємодіють з середовищем не публічно, до глядача проєкти land-art доходять практично лише у вигляді виставок, складених з фото і відео документації, як результату».

Власне, розпочнеться фестиваль з відкриття виставки, де будуть представлені фото та відео робіт торішнього фестивалю – «Міфогенезу – 2019». Їх презентують 21 лютого у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Експозиція стане стартом цьогорічного фесту. А, як бонус до неї, організатори прочитають лекцію про фестиваль мистецтва довкілля в місті Запоріжжя «Хортиця».
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Фото з архіву авторки

  У день прем'єри документального фільму "Між небом та горами" представлено трейлер стрічки

Залишити відповідь