Актуальні новини

СБУ прийшла з обшуком до офісу телеканалу “1+1”

Служба безпеки прийшла з обшуками до редакції програми «Секретні матеріали» телеканалу «1+1» у справі про прослуховування прем’єра Олексія Гончарука.

Трансляцію з місця події веде журналіст «1+1» Володимир Тимофійчук, повідомляє hromadske.
Обшуки відбуваються за адресою вулиця Куренівська, 18.
Так, дозвіл на обшук дав Шевченківський суд Києва, у межах розслідування кримінальної справи за частиною 3 статті 359 (Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кримінального кодексу.
Журналіст у стрімі сказав, що йдеться про справу щодо прослуховування Гончарука.
Слідчий Головного слідчого управління СБУ заявив, що пропонує журналісту Євгену Куксіну, який фігурує у справі, добровільно видати технічні засоби, які використовуються для негласного отримання інформації. Куксін сказав, що йому видавати немає чого.

Зазначимо, що у ЗМІ повідомлялось, що президент Володимир Зеленський вже на наступний день після публікації прослушки наради Гончарука отримав від СБУ інформацію про те, як могли прослуховувати прем’єра, хто і де монтував ці записи і публікував їх.
Так, за даними джерел в СБУ та МВС, в доповідях обох відомств йшлося, що «ролик монтували на комп’ютері журналіста з програми розслідувань на ТВ, яка виходить на одному з найбільш рейтингових каналів країни».
Нагадаємо, власник 1+1 олігарх Ігор Коломойський раніше заперечив, що причетний до прослуховування Гончарука.
Увечері 15 січня в мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У нараді, крім Гончарука, нібито брали участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.
Згодом з’явилася друга частина запису, на якій крім нібито Гончарука, Рожкової та Маркарової є голоси, схожі на міністра економки Тимофія Милованова та заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.
Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що це була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації.
Після зливу прем’єр заявив, що команду президента та уряду «не зламати», однак уже 17 січня стало відомо, що він написав заяву про відставку. Того ж дня Володимир Зеленський зустрівся з головою уряду і надав йому «другий шанс».
Також Зеленський поставив правоохоронцям вимогу за два тижні встановити причетних до запису розмов Гончарука з міністрами та представниками НБУ.

  «Для співжиття нам потрібно не соромитися своїх травм»

Залишити відповідь