Актуальні новини

На Волині реконструювали криївку штабу УПА

У селі Гірка Полонка Боратинської громади під Луцьком реконструювали криївку штабу УПА-Північ, знищену НКВС 71 рік тому.
Про це у Facebook повідомив заступник голови Луцької районної ради, голова Луцької районної організації ВО “Свобода” Сергій Сівак.
“В селі Гірка Полонка вчора було відкрито музейний комплекс, що містить козацьку могилу та штабну криївку «Блок», де в період 1948—1950 рр. перебував штаб УПА-Північ під керівництвом Івана Литвинчука («Дубового»)”, – повідомив Сівак.

За його словами, відкриття скансену та криївки було призначене саме на 24 серпня не лише на честь святкування ювілею Незалежності. Саме 24 серпня 1950 року селянська хата, де знаходилась криївка «Блок», була оточена і знищена підрозділом НКВС.
Сівак подякував Громадській організації «Козацько-історичний курінь «Чорна рада» і особисто її керівнику Ярославу Лозинському за кількарічну роботу з реконструкції криївки. Він також нагадав, що полковник Іван Самійлович Литвинчук очолював штаб УПА—Північ після загибелі Клима Савура (Дмитра Клячківського) в період з 1949 по 1951 рік, загинув в селі Ниви-Золочівські Демидівського району Рівненської області.

  На Одеському кінофестивалі покажуть найкращі фільми часів незалежності

Залишити відповідь