Актуальні новини

На вул. Богдана Хмельницького у Львові відкрили нову медіатеку

На вулиці Богдана Хмельницького, 179 запрацювала відновлена медіатека «Під Високим Замком». Історичну будівлю бібліотеки відреставрували, а простір зробили сучасним та комфортним. Бібліотека відтепер спрямована не лише на інтелектуальний розвиток відвідувачів, але й на мистецький. Тут діє коворкінг-зона, релакс-закапелок, казкова вітальня, арт-манеж і ерудит-вулик. Тут можна читати, бавитись, малювати та навіть пити чай. Тепер звичайну книгозбірню називають бібліохаб. Перші відвідувачі вже оцінили оновлений читацький простір.

«Коли я побачила фотографії у фейсбуці, то зразу захотіла сюди потрапити. Зайшла позавчора, забрала книжку, подивилась і здивувалася. Я подумала, що це десь якась Європа. Дуже гарно», – поділилась враженнями школярка Аня.

В захопленні і дорослі. Вони приходять сюди зі своїми малятами. Адже тут можна не лише читати, але й розвиватися мистецько та інтелектуально.

«Ми дуже задоволені, багато нового дитина почерпає. Дитина і руками всякі вироби робить, і розказують, і малюють, і читають. Дуже сподобалось. Тим більше, в теперішньому вигляді, коли дуже багато освітлення, нові стелажі – це теж для дітей дуже важливо», – розповіла відвідувачка Наталя, яка прийшла у медіатеку із двома дітьми.

Фото ЛМР

Бібліотека обслуговує близько чотирьох тисяч читачів на рік, а фонди налічують майже 30 тисяч книг.

«Мене, як бібліотекаря, найбільше тішить, що ми прийшли направду в оновлений простір, комфортний, не порівняти з тим, яким він був. Раніше це був закритий простір, в нас було сховище, простір був дуже для відвідувачів обмежений. Зараз в нас усі зони вільні, усі відкриті», – зазначила Наталія Семчук, завідувачка бібліохабу «Під Високим Замком».

У бібліотеці зробили капітальний ремонт із заміною мереж та відреставрували фасад. Ремонт обійшовся місту у понад 6 млн грн.

  2 січня — день Ігнатія Богоносця: історія, традиції та прикмети свята

«Я переконаний, що діти, які сюди приходять, вони не будуть мати бажання звідси йти. І багато хто спеціально з дому буде втікати, щоб бути тут. Тому що тут не просто домашня атмосфера, це атмосфера, про яку мріє кожна дитина, тому що тут є і комп’ютерна техніка, різні девайси, тут є й хороші книжки. І я переконаний, що тут буде тусня така, дитяча тусовка», – додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Загалом у Львові вже відновили 20 бібліотек, а ще 4 – в ремонті.

Нагадаємо, у Львові діє Стратегія розвитку культури 2025, в рамках якої модернізують міські бібліотеки у різних районах Львова.

Залишити відповідь