Є правила етикету, які не очевидні, але вкрай важливі. Експерти розповіли, що це за правила, які порушуються більшістю з нас. Намагайтеся цього не робити, щоб вас більше поважали друзі, колеги, близькі, інформує Ukr.Media.
Скасування зустрічі і небажання призначати нову
Дуже багато людей стикалися з проблемою, коли їм просто фізично не вдається з’явитися в тому місці, в якому домовилися зустрітися з кимось раніше. Згідно з етикетом, людина, яка скасовує зустріч, повинна першою запропонувати час і місце для повторної спроби побачитися. Багато хто цього не робить, а даремно.
Звернення на “ти”
Якщо людина звертається на “ви” тільки до тих, хто старший за неї або володіє таким же соціальним статусом, це грубе порушення етикету. Згідно з правилами, на “ви” необхідно звертатися навіть до дітей, до обслуговуючого персоналу — до всіх без винятку.
Привітання рукостисканням в недозволених ситуаціях
Мало хто знає, що вітатися з іншою людиною за руку потрібно тільки стоячи. Згідно з етикетом, не можна подавати руку, коли ви курите або перебуваєте в вбиральні.
Ви забули, як звуть людину, але приховуєте це
Багато хто думає, що непристойно питати ім’я повторно, проте саме так згідно з основними правилами етики ви і повинні зробити. Не бійтеся визнати це. Просто скажіть ввічливо, що ви забули.
Постійні дзвінки без відповіді
Якщо вам не відповіли, не варто дзвонити кожні дві хвилини. Зателефонуйте через годину, дві, якщо це не терміново. Є неписане правило етикету: у людини можуть бути причини не брати трубку. Відмінний вихід із ситуації — напишіть повідомлення. Ще одне важливе правило — не чекайте більше п’яти гудків. Людина може не мати можливості взяти трубку, хоч і чує дзвінок.
Порушення особистого простору
Коли заходите в приміщення, обов’язково стукайте у двері. Це правило працює навіть з кімнатою вашої дитини. Порушенням етикету вважається також порушення робочого особистого простору. Якщо ви без дозволу берете речі зі столу колег або навіть заглядаєте в їх комп’ютер, це є моветоном.