Актуальні новини

Нобелівську премію з літератури отримав британець Абдулразак Гурна

У четвер, 7 жовтня, комітет Нобелівської премії оголосив цьогорічного лауреата з літератури. Ним став британський письменник Абдулразак Гурна.

Як ідеться на сайті Нобелівського комітету, нагороду письменнику присудили «за його безкомпромісний та співчутливий погляд на наслідки колоніалізму та долю біженця у прірві між культурами та континентами».

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1527735 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527735{
margin: 0!important;
}
}

Абдулразак Гурна народився на острові Занзібар у 1948 році у родині арабського походження, у віці 20 років переїхав у Велику Британію, де живе досі. Його роман «Рай», що вийшов друком у 1994 році, був включений до короткого списку Букерівської і Вітбредівської премій. Інші два романи Абдулразака Гурни, «Дезертирство» (2005) і «Біля моря» (2001) також були номінантами на літературні премії.

Як інформував ZAXID.NET, у понеділок, 4 жовтня, оголосили лауреатів Нобелівської премії із медицини та фізіології – ними стали Девід Джуліус та Ардем Патапутян за вивчення рецепторів, що відповідають за відчуття гарячого і холодного.

5 жовтня Шведська королівська академія наук оголосила лауреатів Нобелівської премії з фізики. Її розділили між Сюкуро Манабе (США) і Клаусом Гассельманом (Німеччина) «за фізичне моделювання клімату Землі та надійний аналіз глобального потепління» та італійцем Джорджо Парізі «за відкриття того, як безлад і флуктуації взаємодіють у фізичних системах від атомів до планет».

6 жовтня стали відомі імена Нобелівських лауреатів з хімії. Цьогоріч її отримають Бенджамін Ліст і Девід Макміллан «за розвиток асиметричного органокаталізу» – інструменту з синтезування молекул.

У понеділок, 11 жовтня, назвуть лауреата премії з економіки у пам’ять про Альфреда Нобеля.

Нобелівська премія – одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку із 1901 року щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Сума премії змінюється залежно від доходів Фонду Нобеля. Торік вона становила 10 млн шведських крон (близько $ 1,1 млн). Додамо, що зазвичай переможцям вручають премії у Стокгольмі, проте вже другий рік поспіль через пандемію коронавірусу церемонію не проводитимуть – нагороди вручать лауреатам у їхніх країнах.

  5 січня – Федулів день: історія, традиції та повір'я свята

Залишити відповідь