Актуальні новини

У Львові стартував «Тиждень австрійського кіно»

У Львові 7 жовтня стартував «Тиждень австрійського кіно». У програмі фестивалю – чотири фільми. Серед них три зняті за останні роки, а четвертий, «Піанстка» Міхаеля Ханеке, уже став класикою світового кіно.

Фестиваль в Україні проходить уже вдесяте. Його встигли прийняти Київ та Одеса. Львів став третім фестивальним містом.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1527736 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527736{
margin: 0!important;
}
}

Покази відбуваються у «Планеті кіно» (ТРЦ Forum) мовою оригиналу з українськими субтитрами.

7 жовтня

«Розбий моє серце»

Zerschlag Mein Herz, 2018, драма, 99 хв. Режисер: Александра Макарова. У ролях: Роман Покута, Сімона Ковацова, Франтишек Балог, Сімоніда Селімович

Юні роми Пепе та Марсела знайомляться у Відні – їх відправили з бідного селища в Словаччині до заможного міста жебракувати під наглядом жорстокого дядька Пепе. Згодом молоді закохуються, проте реальність створює перешкоди – дядько схиляє Марселу вийти за нього заміж в обмін на закриття боргів її матері.

8 жовтня

«З Австрії до Австралії»

Austria 2 Australia, 2020, документальний, 88 хв. Режисер: Домінік Бохіс, Андреас Буціуман

З Австрії до Австралії на велосипедах: двоє друзів, 18 тисяч кілометрів, 19 країн. Їхній маршрут сповнений викликів, труднощів і відкриттів, які наскільки вражаючі, настільки й непередбачувані. Двоє добре підготовлених велосипедистів-аматорів мають сміливий план – дістатися з Австрії до Австралії, щоб дорогою дослідити світ. Найбільш божевільна річ у цьому – вони це дійсно зробили!

9 жовтня

«Піаністка»

La Pianiste (на головному фото), 2001, драма, 130 хв. Режисер: Міхаель Ганеке («Любов», «Гепі-енд», «Біла стрічка», «Приховане»). У ролях: Ізабель Юппер, Бенуа Мажимель, Анні Жирардо.

Головна героїня Еріка — професорка Віденської консерваторії. Вона вчить молодь чудової музики Шуберта, натомість сама – страшно далека від гармонії небесних сфер. Позбавлена навіть натяку на особисте життя, вона по-дитячому ділить ложе зі старою мегерою-матусею. Коли ж у неї закохується один з її учнів, вона шокує його дивними реакціями на почуття.

  В Артцентрі "Я Галерея" відкрилась виставка жіночого сучасного мистецтва "НАЇВНА"

Як у більшості своїх картин Ханеке досліджує жорстокість, яка «сидить» буквально в кожному, ханжество та лицемірство. Не монстри і не сон розуму породжу­ють чудовиськ, а те зло, яке живе усередині кожного обивателя, який задавив у собі своє «я». Уже тоді Ханеке міг претендвати на «Золоту пальмову гілку», яку він отримав двічі, але набагато пізніше та за інші фільми. Тоді журі присудило йому Гран-прі та дві акорські нагороди для Юппер та Мажимеля. Ханеке змінив акторську природу Ізабель Юппер у «Піаністці», яка до віртуозної академічності додала радикалізм.

Фільм, який кіномани бачили. Але скоріше за все не на великому екрані. А він його вартує.

10 жовтня

«Лисиця в норі»

Fuchs Im Bau, 2020, драма, 100 хв. Режисер: Арман Т. Ріагі. У ролях: Александр Петрович, Марія Гофштеттер, Луна Йордан, Андреас Луст

Фукс починає працювати вчителем у в’язничній школі, замінивши пані Берґер – нетрадиційну викладачку у віці. Проте знайомство з однією з нових учениць, таємничою та замкненою в собі Самірою, змушує його згадати свій найбільший страх.

Залишити відповідь