Актуальні новини

Нотр-Дам можуть і не відновити повністю, – настоятель

Конструкція собору Нотр-Дам у Парижі настільки хитка, що ймовірність зберегти її повністю становить лише 50%.

Про це повідомляє AP.
“Визначна пам’ятка Парижу все ще настільки вразлива, що існує 50-відсоткова ймовірність, що структура буде врятована, оскільки риштування, встановлені до пожежі, становлять загрозу готичному стилю побудови пам’ятки”, – заявив настоятель собору Патрік Шові.
За його словами, реставраційні роботи після квітневої пожежі, ймовірно, не почнуться до 2021 року. Настоятель висловив жаль, що Нотр-Дам не зміг провести Різдвяну службу в цьому році, вперше з часу Французької революції.
“Нам потрібно повністю прибрати риштування, щоб зробити будівлю безпечною, тому у 2021 році ми, ймовірно, почнемо відновлення собору”, — сказав настоятель.
Одним з найскладніших етапів роботи є вилучення 50 тисяч елементів старих риштувань, встановлених у задній частині будівлі.
“Після того, як риштування знімуть, нам потрібно буде оцінити стан собору, кількість каменів, котрі необхідно видалити та замінити”, – додав він.
За оцінками Шові, знадобиться ще три роки, щоб люди могли знову безпечно увійти до будівлі собору, але повне відновлення потребуватиме більше часу.

  Наталія Могилевська показала фото з мейкапом в стилі 1990-х

Залишити відповідь