Не варто забувати, що помисли в цей день мають бути чистими.

19 січня 2021 року дуже шановане і велике свято. Тисячі людей по всій країні будуть занурюватися в ополонку і святкувати Хрещення Господнє — велику і вкрай важливу для всієї християнської віри подію, інформує Ukr.Media.

Але за підготовкою до пірнання не варто забувати і про деякі традиції і забобони, які розповідають про те, що можна робити, а що не можна в цей день.

Як і будь-яке інше свято такого масштабу, Хрещення, за роки свого існування обзавелося безліччю заборон і безліччю традицій, яких таки необхідно дотримуватися.

Що не можна робити на Водохреща?

 1. Є таке повір’я, яке забороняє людині, яка не сповідалася і не причастилася, пірнати в ополонку. Це, за церковними канонами, буде вважатися недотриманням самого ритуалу хрещення.
 2. Господині повинні приготувати до святкового столу і подати непарну кількість страв: найчастіше — це 7 або 9 різних частувань.
 3. Категорично заборонено щось робити по дому або по господарству. Якщо є щось в планах на водохресний день, то краще зробити це заздалегідь або після свята.
 4. Попереднє правило поширюється і на прання. Не можна прати. Навіть в машині, адже вважається, що в цей день і ніч Господь робить будь-яку воду святою.
 5. Всілякими методами необхідно піти від розбіжностей не лише у родині, але і з друзями, колективом і т. д.
 6. А ще на Водохреща заборонено плакати — потім сліз не уникнути протягом усього року
 7. Особливу увагу потрібно приділити тому, де стоїть взуття. Воно не повинне бути в цей вечір за порогом, щоб не накликати на себе і свою сім’ю хвороби.
 8. Якщо в руках будете тримати святу воду, то у жодному разі не варто думати погано про когось або взагалі мати погані думки, інакше зло повернеться вам сторицею.
 9. Якщо у вас в цей день хтось попросить дати в борг грошей, відмовте тактовно цій людині, адже позичивши навіть невелику суму, ви можете позбутися достатку на цілий рік.
 10. А ще молодим дівчатам необхідно утриматися від ворожінь. Якщо сильно хочеться, зробити це можна в ніч перед Хрещенням: з 18 на 19 січня, але ніяк не на саме свято.
  Католицька церква змінила головну молитву християн "Отче наш", чим відповіли православні Папі Римському

Що потрібно зробити на Водохреща?

 • У це свято необхідно неодмінно сходити в храм. У храмі потрібно просто помолитися Всевишньому, подякувати за все і попросити благословення і благополуччя. Також не забудьте про те, що потрібно посвятити воду, а потім цією водою і вмитися, коли повернетеся додому. Вважається, що так ви відженете від себе біду і нещастя на цілий рік.
 • За переказами вмиватися можна і снігом, адже на Водохресні свята навіть в такому вигляді вода буде як еліксир молодості.
 • Святою водою потрібно освятити своє житло. Починають від вхідних дверей і рухаються за годинниковою стрілкою, при цьому в кожному кутку виводять хрест. Закінчити потрібно теж на вхідних дверях. Хрестити можна тільки правою рукою.
 • Ще в народі вважалося, що якщо в цей день зіграти весілля, то союз буде хорошим, довгим і благословенним.
 • І, звичайно, хто ж з нас не хоче отримати багато добрих подарунків і приємних сюрпризів? Як кажуть в народі, якщо в цей день починати робити добрі справи, вони неодмінно повернуться до тебе.

Хтось вважатиме, що ці правила чисті забобони і що дотримуватися їх не обов’язково. Інші, навпаки, з небувалим завзяттям стануть робити все для того, щоб Хрещення пройшло ідеально. У будь-якому випадку не варто забувати про те, що це — церковне свято, коли потрібно у першу чергу звернутися до Бога з молитвою