В цей день не можна вірити ніяким пліткам — всі вони помилкові.

Григорій Зимовказівник — подія, яку раніше, ще за старим календарним стилем, люди святкували 17 листопада (зараз 30 листопада). Для всіх православних — цей час вважається часом пам’яті Григорія Чудотворця, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Сам Григорій народився в містечку Неокесарія, що знаходиться в Малій Азії, в 3 столітті. Мати і батько були язичниками. Ім’я до прийняття християнства його було Федір. Але як тільки Федору виповнилося 14 років у нього помер батько. Після цього він переглянув погляди на життя.

Хлопчик прийняв християнство і отримав своє церковне ім’я Григорій. Після цього він починає вести правильний спосіб життя. Це не сподобалося його друзям язичникам, так що вони підіслали до нього блудницю. Вона ж у свою чергу зажадала від самого Григорія гроші за нібито скоєний гріх. Григорій, не сперечаючись з нею, віддав всю сказану суму. І після передачі грошей дівчина почала битися в конвульсіях. Як тільки прийшла в себе вона розповіла всю правду і покаялася перед ним.

Після всього цього Григорій вирішує відправитися в пустелю і прожити там на самоті до кінця свого життя. Але у долі були інші плани на нього. Так вийшло що він став єпископом Неокесарії. Кажуть що коли він починав свої проповідування в місті було 17 християн, а коли помирав всього 17 язичників. Помер Григорій приблизно у 270-275 рр.

Традиції та обряди

Зазвичай на свято випадала величезна кількість снігу, так що всі люди починаючи від найменших і закінчуючи людьми похилого віку брали активну участь в різного роду традиціях і обрядах. Вони каталися на санках і свято вірили, що кому пощастить далі покотитися, тоді він буде щасливим. Також була окрема традиція для хлопців. Вони перекидалися в снігу і вірили, що таким чином вони зможуть утримати зиму. А відповідно врожайність в наступному році буде краща.

  Пісні «Бумбоксу» та «Океану Ельзи» на концерті до Дня Незалежності використали без дозволу

Крім цього, народ визначав по дню Григорія Зимовказівника, наскільки сприятливою буде зима. Люди дивилися на погоду в першій половині дня і вважали, що така буде перша половина зими, а яка друга половина дня, відповідно такою і буде друга половина зими.

Прикмети

  • Якщо в день Григорія Чудотворця випадав сніг, вважалося, що наступна зима буде пізньою.
  • Якщо люди чули синиць, які “співають” у дворі. Тоді вони чекали сильних морозів.
  • Якщо ж раптово починав йти сильний снігопад, то в наступному році варто очікувати ранньої осені.
  • Не варто було надягати обручки, які не належали людині, тому що це могло принести рік нещасть.
  • Так само якщо було помічено, що в льоні завелися миші, то очікували величезної кількості снігу.
  • Якщо ж хлопець не перевертався в снігу, то варто було очікувати погіршення здоров’я.
  • Люди в цей день підходили до своїх криниць. Якщо вода в ній майже не дзюрчала, то зима буде теплою. Якщо ж вона шуміла, то потрібно готуватися до морозів.