Актуальні новини

Одеський літфест і театр

22 вересня Одеса всьоме стане центром літературного життя півдня України. Проте вперше цього року цей міжнародний фестиваль співпрацюватиме з театром.
Так, швейцарський драматург Лукас Берфус проведе семінар для акторів та режисерів за мотивами своєї п’єси «Сексуальні неврози наших батьків» у межах співпраці з Одеським академічним українським музично-драматичним театром ім. Василя Василька, яка розпочалася саме цього року і передбачатиме перформативні читання та вистави.
Оскільки цьогорічний фестиваль присвячено 30-річчю Незалежності України, – українські автори читатимуть прозові та віршовані тексти, які зображують життя України  за ці роки та діляться своїми літературними очікуваннями майбутнього.
Шанувальники сучасної літератури почують 32 авторів із 10 країн, зокрема відомих гостей: Лукаса Берфусса (Швейцарія), Юдіт Герман  (Німеччина), Ангеліку Фрейтас (Бразилія), Людмилу Улицьку (Росія), Софі Оксанен (Фінляндія) та Івонн Адгіамбо Овур  (Кенія).
Серед основних подій фестивалю, який  відбувається у співпраці з німецьким культурним фондом  Allianz Kulturstiftung, за фінансової підтримки Українського культурного Фонду та фонду EVZ (foundation remembrance responsibility future), фондів Jan Michalski (Швейцарія) та Prohelvetia (Швейцарія), – нові тексти Сергія Жадана  у виконанні гурта «Жадан і собаки», презентація нового роману, а також розповідь про ситуацію в Білорусі – Саші Філіпенко (Білорусь), презентація останньої частини роману «Одеська сага», яка вийшла друком влітку  – одеситки Юлії Верби.
Ще 6 авторів з України та Німеччини будуть представлені у програмі «Література для дітей та молоді».
Фестиваль триматиме до 26 вересня і відбуватиметься у змішаному форматі, оскільки всі події наживо транслюватимуться також на каналі Youtube та сторінці ФБ .
Повну програму можна знайти на офіційному сайті.

  Панкратій і Кирило 22 липня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь