Актуальні новини

Окупанти вбили 29 журналістів за три місяці війни в Україні

За три місяці повномасштабної війни росія скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.
Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації.
Станом на 24 травня загалом росіяни вбили 29 журналістів, з них сім журналістів убито під час виконання професійних обов’язків. Дев’ять журналістів були поранені, і щонайменше 15 журналістів зникли безвісти. Зокрема, журналіст Дмитро Хилюк зник на Київщині під час російської окупації. Хоча цю територію з березня вже звільнено, ІМІ досі не вдалося його знайти.
Убито сім журналістів під час виконання ними професійних обов’язків. З них – троє українських та чотири іноземних. Дві жінки та п’ять чоловіків.
22 медійників загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання ними журналістських обов’язків.
Окупанти продовжують викрадати та брати в полон представників медіа. Зафіксовано дев’ять випадків захоплення та викрадення журналістів росіянами. Останній випадок стався в тимчасово окупованому Херсоні в травні: російські військові викрали з помешкання інженера “Суспільне Херсон” Олексія Воронцова, а через шість днів його відпустили. Він живий і перебуває вдома, в тимчасово окупованому Херсоні.
Продовжують закриватися медіа внаслідок російської агресії на території України. Так, щонайменше 113 регіональних медіа* змушені були припинити роботу через погрози з боку російських окупантів, захоплення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації та друкувати газети тощо. Медіа припинили виходити на Донеччині, Закарпатті, Луганщині, Львівщині, Миколаївщині, Одещині, Полтавщині, Херсонщині, Харківщині, Хмельниччині, Чернігівщині, у Чернівцях, Запорізькій області, Кропивницькому.
Крім того, російські окупанти продовжують знищувати українське мовлення на тимчасово захоплених територіях. Так, у Маріуполі окупанти поширюють пропаганду, використовуючи назву та логотип газети “Приазовский рабочий”. Нагадаємо, що ця газета через окупацію припинила свою діяльність.
Також серед злочинів росіян обстріли журналістів, телевеж, офісів медіа, блокування доступу до сайтів українських медіа в рф та окупованому Криму тощо.

  Дует Anna Maria запросили до Криму після скандалу в ефірі під час нацвідбору на Євробачення-2019

Залишити відповідь