Актуальні новини

У Львові змонтують захисні конструкції довкола пам’ятника Адамові Міцкевичу та фігури Діви Марії

«День» неодноразово розповідав про ініціативу управління охорони історичного середовища Львівської міської ради щодо укриття пам’яток з метою збереження історичної спадщини.
Роботу з убезпечення раритетів розпочали із захисту вітражів. За словами керівника управління Лілії Онищенко, станом на нині у більшості храмів вітражі закриті або демонтовані – приміром, в Успенській церкві, храмі Івана Золотоустого, Вірменській церкві та в Катедрі. Також закриті вітражі в житловому будинку на вул. Герцена, 6-8, а в будинку на вул. Князя Романа, 32 – демонтовані. Роботи щодо вітражів, розпочаті чи не з першого дня війни, тривають. Зрештою, як і інші.
Щодо окремих скульптур, то фонтани на площі Ринок закриті, скульптури довкола Катедри – закриті, демонтовані дерев’яні скульптури з вівтаря «Голгофа» та закритий вівтар у Вірменській церкві. Скульптури, які демонтовані, перебудуть війну у сховищі.

Також закриті фасади каплиць Боїмів і Кампіанів. На вул. Коперника закриті всі рельєфи на мурі костелу Святого Лазаря.
Зараз на черзі закриття пам’ятника Адамові Міцкевичу і скульптури Діви Марії.

Працівники управління охорони історичного середовища ЛМР не втомлюються дякувати польським партнерам – зокрема, інституту «Полоніка» та Фонду збереження культурної спадщини Польщі, від яких отримали багато захисних матеріалів.
«Натомість вже самі роботи – чи то закриття, чи то демонтаж пам’яток – проводять волонтери під керівництвом реставраторів, з якими ми працюємо. Усі роботи координує наше управління», – говорить Лілія Онищенко.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

  Оксана Забужко увійшла до журі основного конкурсу Берлінале

Залишити відповідь